Vychází Google Chrome 97 beta. Přináší nové funkce ochrany soukromí

google chrome 97

Google před nedávnem vydal novou verzi svého prohlížeče Chrome s číslovkou 96, která kromě jiného také upravuje uživatelské rozhraní tak, aby odpovídalo vzhledu Windows 11. Spolu s touto verzí se začala šířit také beta Chrome 97, která upravuje funkce ochrany soukromí.

Google Chrome 97 beta vychází

Nově naleznete všechny údaje o webech na jednom místě, takže můžete snadno zjistit, které weby ukládají data či cookies ve vašem PC. Nové ovládací prvky naleznete v nabídce Nastavení > Ochrana soukromí a zabezpečení > Nastavení webu > Zobrazit oprávnění a data uložená v souborech. Dle Googlu je pro běžného uživatele lepší a přímočařejší možnost, jak tuto věc zjistit.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Chrome 97 beta konečně také přidává podporu WebTransport API a CSS media queries pro, které mimo jiné zjišťují třeba to, zda váš počítač podporuje HDR. Plné verze bychom se měli dočkat přibližně za tři týdny.

Oceníte tyto novinky?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)