Stahujte Chrome 89: vyhledávání v tabech, vychytanější uživatelské profily a další novinky

chrome 89 novinky

Google právě vydal novou verzi svého internetového prohlížeče Chrome 89. Nová verze tentokrát přináší spoustu novinek pro uživatele. Mezi hlavní novinky v Chrome 89 patří přepracované vytváření a správa uživatelských profilů, funkci Seznam k přečtení nebo vyhledávat v otevřených stránkách. Jak aktivovat vyhledávání v otevřených stránkách?

Mezi hlavní novinky v Chrome 89 patří přepracovaná sekce s uživatelskými profily. Už při vytváření nového uživatele si lze například zvolit barevné téma, které pak bude odlišovat všechny otevřená okna tohoto profilu. Výborně se hodí pro odlišení osobních a pracovních účtů nebo pokud doma používá jeden počítač více uživatelů. Další viditelné novinka v Chrome 98 je funkce Seznam k přečtení. Hvězdička na pravé straně adresního řádku už neslouží jen k přidání stránky do záložek, ale nově zde najdete i možnost uložit si stránku do seznamu k pozdějšímu přečtení.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Mezi další nové funkce v Chrome 89 patří i možnost vyhledávání v otevřených stránkách. Pokud je funkce aktivovaná tak se v pravém horním rohu okna prohlížeče objeví malá šipka. Po kliknutí na tento symbol můžete začít vyhledávat v otevřených stránkách vašeho prohlížeče. Pokud nemáte tuto funkci v Chrome zatím aktivovanou, tak je možné ji povolit zadáním „chrome://flags/#enable-tab-search“ do adresního řádku. Nová verze Chrome pro PC, Mac a Linux již obsahuje všechny zmíněné funkce, ale jejich aktivaci bude nejspíš Google provádět u uživatelů postupně.

Které novinky z Chrome 89 nejčastěji použijete?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)