Máte nainstalovaný jeden z těchto “antivirů”? Dostanou se vám na internetové bankovnictví

antivir malware internetové bankovnictví

Google se snaží čistit svůj Google Play jak jen to jde, ale tu a tam se podaří na tento obchod prorazit aplikaci, která tam ve skutečnosti nemá co dělat. Jedním z nejnovějších příkladů je skupina aplikací, které se tváří jako antiviry.

Falešné antiviry kradou hesla nejen od bankovnictví

Společnost Check Point Research odhalila hned šest aplikací, kterým se dohromady podařilo ukrást data více než 15 000 uživatelů. Většina z postižených jedinců pochází z Itálie a Velké Británie, ale najdou se lidé i v ostatních evropských zemích. Aplikace používají software zvaný Sharkbot Android Stealer, který dokáže krást hesla, údaje od internetového bankovnictví a další osobní údaje.

Jaké falešné antiviry byly odstraněny z Google Play?

  • Atom Clean-Booster, Antivirus
  • Antivirus, Super Cleaner
  • Alpha Antivirus, Cleaner
  • Powerful Cleaner, Antivirus
  • Center Security – Antivirus
škodlivé aplikace

Virus Sharkbot se snaží vydávat za legitimní službu (formulář) a následně vybízí uživatele, aby zadali přihlašovací údaje. K těm pak mají pochopitelně přístup hackeři. Pokud jste tedy na nějakou z aplikací narazili, doporučujeme změnit hesla od všech důležitých služeb a internetového bankovnictví.

Měli jste někdy v telefonu vir?

Zdroj: 91mobiles

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (4)