Chcete používat iMessage na Androidu? Poradíme, jak na to

imessage android airmessage

Jablečný ekosystém je uzavřený hned z několika důvodů. Pokud chcete svůj milovaný iPhone opustit, budete se muset rozloučit se spoustami jablečných služeb, jako je například iCloud, FaceTime nebo iMessage. Právě poslední jmenovaný jde však s trochou snahy používat i na telefonu s operačním systémem Android. Jak na to?

airmessage android imessage

K používání iMessage na zařízení s Android zařízením budete potřebovat již existující Apple ID a jakýkoliv počítač s macOS. Na něj a také na Android bude potřeba stáhnout aplikaci AirMessage, která propojí desktopovou aplikaci s tou mobilní a následně přeposílá zprávy na iMessage. Vše funguje bez problému a kromě zpráv lze odesílat samozřejmě také fotky, videa a další přílohy. Dle vývojářů je komunikace bezpečná, jelikož data kolují pouze mezi Macem a Androidem a to skrz šifrovací kanál.

AirMessage installation tutorial

AirMessage installation tutorial

Vzhledem k tomu, že Apple své služby mimo jablečné produkty jen tak nepustí je AirMessage zajímavou alternativou. Navíc již v Obchodu Play figuruje delší dobu a Apple nejspíše neplánuje žádné odříznutí. Podobných aplikací v minulosti bylo více, ovšem po maximálně několika měsících přestaly fungovat.

Používáte nějaký Apple produkt či konkrétně iMessage?

Zdroj: makeuseof.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)