Chcete mít v telefonu Google Experience launcher? Malá ochutnávka Android 4.4 KitKat (návod)

Google experience

Je tomu jen pár dní, kdy se na českém trhu objevila novinka Google Nexus 5, jakožto první telefon s čistým Androidem 4.4 KitKat. Ten přinesl nespočet nových funkcí, vylepšení těch stávajících, jako například v aplikaci Hangouts, ale především přehledný a graficky velmi povedený launcher Google Experience. Fanoušci “čistého Androidu” zajásali, ale následně se museli spokojit s informací, že Nexus 5 je první a pro tuto chvíli poslední telefon s KitKatem.

Android 4.4 KitKat - Google Experience Pack

Naštěstí existuje řada nadšenců, které nebaví čekat, až se výrobci mobilních telefonů rozhodnou pro své “vlajkové lodi” aktualizaci na Android 4.4 pustit a tak nám dávají možnost ochutnat KitKat i v námi používaných telefonech. Pokud i vy chcete vyzkoušet launcher Google Experience, tak věřte, že nemusíte být IT specialista ani hacker a zvládnete to levou zadní za méně než 3 minuty!

Jedinou podmínkou je mít aktuálně v telefonu při nejmenším verzi Android 4.1 Jelly Bean (alespoň tak uvádí zdroj). Máte? Paráda, tak jdeme na to!

Google Experience instalace

Nejprve je nutné stáhnout a nainstalovat aplikaci samotného launcheru zde. Stahovat můžete buď rovnou přes prohlížeč v telefonu nebo nejprve do PC. Jestliže jste zvolili druhou možnost, tak přes datový kabel přesuňte stažený soubor kamkoliv do telefonu. Bez čeho se rozhodně neobejdete, je správce souborů. Jelikož aplikace sama o sobě v telefonu není vidět, je nutné jí nejprve nainstalovat. Nemáte žádnou takovou aplikaci? Skočte na Obchod Play a najděte například ES File Explorer.

Google Experience instalace

Nyní je potřeba najít a otevřít aplikaci v telefonu a postupovat po doporučených krocích. Instalace trvá jen pár vteřin a po dokončení již máte Google Experience laucher aktivní. V případě, že nechcete jen testovat, ale launcher se chystáte skutečně využívat a přebít jím nadstavbu softwaru od výrobce, pak zvolte “vždy” použít.

Google Experience instalace

My jsme launcher Google Experience otestovali hned na několika zařízeních s různou uživatelskou nadstavbou. Vyzkoušeli jsme nahradit TouchWiz v zařízeních Samsung Galaxy S4Galaxy Note 2, HTC Desire 500 i HTC ONE s nadstavbou Sense. Všude nám launcher fungoval bezchybně. Sami vidíte, že je to velice jednoduché a vyzkoušet jej může téměř kdokoliv. Obavy stranou a hurá do toho!
Povedlo se Vám launcher nainstalovat? Na jakém dalším telefonu běží?

zdroj: geek.com

Aktuálně 2 nové launchery v Obchodu Play !!!

android-roku-2013
Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (64)