TOPlist

ChatGPT zažil první kauzu spojenou s narušením soukromí

chatgpt-historie-konverzaci-unik

Jazykový a komunikační AI model ChatGPT má za sebou prví významnější kauzu spojenou s narušením soukromí uživatelů. Po sérii „tradičních“ obav z nastupující nadvlády umělé inteligence nebo debat kolem trvající neschopnosti vést smysluplné konverzace (co na tom, že tyto dvě věci si přímo odporují) přišla technická chyba, která padá přímo na hlavu autorů a ne jejich díla. Někteří uživatelé viděli názvy konverzací z historie jiných lidí. Proto musel být celý ChatGPT na nějakou dobu vypnut a následně nebyla krátce dostupná historie.

„V ChatGPT jsme měli významný problém způsobený chybou v open source knihovně, jejíž oprava byla nyní vydána a my jsme právě dokončili její ověřování. Malé procento uživatelů mohlo vidět názvy historie konverzací jiných uživatelů. Cítíme se kvůli tomu hrozně,“ napsal na Twitter Sam Altman, šéf vývojářské firmy OpenAI.

Zmíněné názvy konverzací mají v ChatGPT většinou obsahují téma definované první položenou otázkou. Dá se tak podle něj celkem snadno odhalit, o čem si uživatel s tímto jazykovém modelem psal.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc už se „kamarádíte“ s ChatGPT?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)