Český Netflix je konečně tady, co nám nabídne?

Netflix titul

Týdny plné spekulací ohledně příchodu české jazykové mutace obří streamovací platformy Netflix jsou u konce. Netflix, jehož obsah diváci z celého světa sledují 115 miliard hodin ročně, počínaje dneškem spouští českou verzi. Do začátku přináší například pořádnou várku původních českých filmů.

Český Netflix konečně realitou

A co konkrétně znamená příchod české jazykové mutace? V první řadě je to pochopitelně české rozhraní. To si lze aktivovat v nastavení profilu, pokud vám tedy více vyhovuje rozhraní v angličtině, nikdo vás k přechodu nenutí. Stejnou svobodu volby Netflix nabídne i u filmů a seriálů s českou lokalizací, které již nabízí, nebo nově nabídnou české titulky či dabing. Jen vás musíme upozornit, že vám po přepnutí na českou verzi Netflixu zmizí tituly, které postrádají jakoukoli formu české lokalizace.

Trabantem až na konec světa

Netflix vedle filmů a seriálu z produkce světových studií nabízí také spoustu vlastního obsahu. Právě u něj by mělo být zaručena lokalizace přinejmenším v podobě českých titulků. Dočkat bychom se měli však také většího rozšíření dabingu.Všechny nové tituly ze série Netflix Originals by také měly být celosvětově dostupné v jeden okamžik a ve všech 25 jazykových mutacích, které služba nabízí – tedy včetně češtiny. Na rozjezd si pro nás pak připravil okolo 70 českých filmů. Mezi ty patří například LOVEní, Špindl, Anděl Páně 2, Padesátka, Vratné lahve, Po strništi bos, Masaryk, Pupendo, Ostře sledované vlaky, Tmavomodrý svět nebo třeba Kuky se vrací. Do konce roku by se pak měla nabídka českých filmů rozšířit až na 150 titulů, to už je slušná zásoba, nemyslíte?

Co se týče českého dabingu, zatím žádnou obří zásobu titulů nečekejte. Na druhou stranu je vidět, že se již ledy hnuly a i těchto titulů pomalu přibývá a přibývat bude. Konkrétní filmy a seriály, které na Netflixu obdrží dabing zatím neznáme, nicméně u některých brzký příchod dabingu prozrazují jejich trailery. Například velmi oblíbený seriál Stranger Things – v češtině Podivné věci – je sice zatím dostupný pouze s českými titulky, česky dabovaný trailer však leccos napovídá. Pokud však preferujete originální znění doplněné o titulky, nabízí již nyní Netflix více než obstojnou zásobu obsahu. Které tituly jsou již dostupné s dabingem a u kterých naleznete titulky můžete zjistit na tomto odkazu. Pokud ještě Netflix předplacený nemáte a přemýšlíte o něm, můžete si jej zdarma vyzkoušet po dobu 30 dní. Poté dostanete na výběr ze 3 tarifů s cenou od 199 Kč měsíčně.

Netflix cena

Využíváte některou z online videoték?

 

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)