Proč jsme pro české Xiaomi vsadili právě na Beryko?

xiaomi-a-beryko-nahledovy

Zařízení od společnosti Xiaomi se těší čím dál tím větší oblibě, a to i přes to, že v Evropě nemají oficiální zastoupení. Je to dáno především velmi příznivou cenou, kvalitním zpracováním a velkou komunitou, která se kolem této značky vytvořila. Zájem o české Xiaomi raketově rostl, a toho si nemohli nevšimnout lokální obchodníci, kteří jej začali do ČR intenzivně dovážet. Což bylo na jednu stanu skvělé, jelikož i přes absenci oficiálního zastoupení Xiaomi u nás, je běžně najdeme hned v několika eshopech. Bohužel to mělo ale i svou stinnou stránku, která na sebe nenechala dlouho čekat.

Mezi některými dodavateli se strhl velký boj ve snaze urvat si co největší kus. Neštítili se veřejných pomluv, udávání, napadaní konkurence, nebo vypouštění Hoaxu, že jsou oficiálním zastoupením Xiaomi pro Českou republiku. Běžně byste asi řekli, že konkurence je zdravá a my bychom s vámi souhlasili, ale v tomto případě docházelo k neustálým bojům, kdy trpělo nejenom “české Xiaomi” ale bez újmy nevyšli ani koncoví spotřebitelé, kteří když už se pro koupi nějakého modelu rozhodovali, nevěděli kde zakoupit, jak to bude s reklamací, češtinou, pozáručním servisem a mnoha dalšími drobnostmi, které jsou nedílnou součásti při nákupním procesu. To vše výrazně ovlivňuje, zdali zkušenost se značkou Xiaomi bude pozitivní, nebo negativní. Jak si tedy vybrat české Xiaomi a nespálit se? My ve Světě Androida celou situaci již delší dobu zpovzdálí sledujeme a vsadili jsme na firmu Beryko. Chcete vědět proč?

Jak vypadá české Xiaomi v podobě Beryka

Beryko s.r.o. je relativně mladá firma, která funguje od roku 2013, ale dokázala se velmi rychle prosadit. Na první pohled byste mohli říct, že mladým firmám budou chybět zkušenosti, ale opak je pravdou. Dokážou se velmi rychle přizpůsobit trhu s mobilními telefony, jelikož nejsou zatíženy pomalou korporátní strukturou, zařízením velmi dobře rozumí a dokážou pružně reagovat na potřeby českého zákazníka. Než jsme se pro spolupráci s Berykem rozhodli, vyzkoušeli jsme si většinu českých dodavatelů, kteří jsou schopni české Xiaomi nejenom rychle dodat, ale opravdu mu rozumí, a to jak z pohledu systému, tak i hardwaru. Navíc je nám sympatické, že právě Beryko se pomyslných strkanic neúčastnilo.

Jaké jsou výhody spolupráce?

Zakládáme si na fér přístupu, a proto píšeme “na férovku” jak se věcí mají. Věříme, že právě fér přístup je to, co nám pomohlo ze Světa Androida vybudovat synonymum pro slovo Android u nás a svou návštěvností se tak zařadit do TOP100 českých webů.

Proč píšeme české Xiaomi

Přestože Xiaomi oficiální zastoupení v Evropě nemá, jsou tím myšleny zařízení certifikované pro provoz v Evropě, s češtinou, servisem a českou zárukou.

Pro čtenáře?

Díky spolupráci se k nám do redakce zařízení dostanou několik dní po vydání, my je můžeme vyzkoušet a podělit se tak o zkušenosti, které vám pomohou lépe se rozhodnout při nákupu nového Xiaomi zařízení. Beryko se intenzivně snaží zařadit mezi dodavatele, kteří umí zajistit veškerý sortiment značky Xiaomi, a proto stačí když ukážete jaké zařízení chcete, Beryko dodá a my otestujeme. Běžně by se k nám dostala jen ta zařízení, která se sem vyplatí vozit. Nově se tedy krom smartphonů můžete těšit na takové “špeky”, jako je chytrá domácnost, segwaye, drony, fitness a spoustu dalších vychytávek, o kterých jste mnohdy ani netušili, že je Xiaomi vyrábí. V rámci exkluzivní spolupráce taky nakouknete i pod pokličku Beryka a ukážeme vám, jak firma funguje včetně jednotlivých oddělení.

Pro redakci?

Redakce Světa Androida získá mezi prvními velmi dobrý přístup k Xiaomi novinkám, což znamená více kvalitního obsahu a rychlejší růst projektu. Budeme si moct osahat zařízení, které se u nás běžně nevyskytují a získat tak více zkušeností pro budování Světa Zítřka, jak si jej představujeme my. Důležitým faktorem je ale i finanční podpora ze strany dodavatele, která nám dovolí dělat více věcí a v lepší kvalitě. Asi vás napadá, jak to bude s objektivitou? Zde se nic nemění a věřte, že pokud bude proč, s kritikou nebudeme šetřit jak na stranu Xiaomi, tak na Beryko.

Pro dodavatele?

O Beryku se ve spojení se značkou Xiaomi bude více mluvit, což mu pomůže realizovat jeho cíl, a tím je stát se největším prodejcem Xiaomi v České republice. Navíc rychlý feedback od vás čtenářů, mu pomůže ve strategických rozhodnutích, na jaké produkty se přednostně zaměřit a jak vylepšit svoje služby, aby co nejlépe splňovaly požadavky stále náročnějšího českého zákazníka.

Xiaomi Mi Note 2

Xiaomi Mi Note 2

1.0
 • Displej 5,7" OLED, 1080x1920 px
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
 • RAM 4/6 GB
 • Fotoaparát 22,5 Mpx, f/2.0,
 • Baterie 4070 mAh
 • Cena od 12 099 Kč
Xiaomi Mi Mix

Xiaomi Mi Mix

 • Displej 6,4" IPS, 1200x1920 px
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 16 MP
 • Baterie 4400 mAh
 • Cena od 8 279 Kč

Xiaomi Redmi 4

Xiaomi Redmi 4

 • Displej 5'', IPS, 1920 x 1080 pixelů
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 625, Octa-core
 • RAM 3 GB
 • Fotoaparát 13 Mpx
 • Úložiště 32 GB, MicroSD
 • Baterie 4 100 mAh

Toto jsou aktuálně nejžhavější Xiaomi kousky. A abychom ze slibů udělali činy, navedeme vás na další novinku, která sice se spoluprací přímo nesouvisí a oznámíme ji až za několik dní, ale pomůže k lepším a rychlejším recenzím. Ano, hledejte výše a na pravé straně “chlívečků” u jednotlivých produktů :).

Proč máte rádi Xiaomi a na jaké produkty chcete vidět recenzi?

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)