TOPlist

Česká premiéra: Virtuální karta od ČS zajistí bezpečné online placení

Česká spořitelna virtuální jednorázová karta George

Česká spořitelna začíná jako první banka v ČR nabízet jednorázovou virtuální kartu pro bezpečné placení na internetu. Její největší přínos tkví v tom, že je vždy vygenerována a použita pouze pro jednu platbu, takže je eliminována hrozba skrze zneužití údajů. Jednorázová virtuální karta jde na dvě klepnutí vytvořit v bankovnictví George v mobilu nebo na počítači a po zaplacení automaticky zanikne. To samé se stane i v případě, že jí klient do 60 minut nevyužije.

Počet použití této nové metody není nijak omezen a Česká spořitelna očekává, že do několika roků bude využívanější než tradiční karty. „Věříme, že na konci letošního roku si jednu z našich virtuálních karet vyzkouší každý třetí uživatel mobilního bankovnictví George. Do pěti let očekávám, že budou dominovat nad těmi plastovými. Hodí se například v situacích, kdy klienti u sebe nemají svoji plastovou platební kartu a potřebují nakoupit na internetu. Nebo nechtějí sdělovat údaje na e-shopu, kterému nedůvěřují,” říká Juraj Pilka, který má ve Spořitelně na starost platební karty.

Česká spořitelna a její virtuální jednorázová karta

  • Debetní karta slouží pro jednorázovou platbu kartou na internetu, poté automaticky zanikne.
  • Při vytvoření je aktivní 60 minut, pokud do této doby nedojde k jejímu použití, automaticky zanikne.
  • Nelze ji přidat do mobilní peněženky, slouží výhradně jen pro nákupy na internetu, limit karty je maximálně 50 000 Kč.
  • Počet karet, které si můžu vytvořit, je neomezený, ale platná může být v jeden okamžik vždy jen jedna.
  • Ideální pro nákup na neprověřených e-shopech, které nevyžadují dvoufaktorové potvrzení platby (nevyužívají 3D Secure)
  • Její vytvoření je zdarma v bankovnictví George

Virtuální platební kartu pro trvalé platby mohou klienti využívat nejen na internetu, ale i u obchodníků a při bezkontaktních výběrech z bankomatu. Přidat si ji mohou i do mobilní peněženky Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay.

Jak často se někde bojíte platit kartou?

Zdroj: Česká spořitelna

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)