Spořitelna v ČR zavádí (r)evoluční výběry přes QR kódy

Česká spořitelna QR kód výběry George bankomat

Česká spořitelna začíná u všech svých tuzemských bankomatů nabízet nový způsob výběrů, v němž hrají hlavní roli chytré mobilní telefony a absolutně bezdotyková interakce. Přihlašovací autorizaci, kontakt s bankomatem a také určení vybírané částky obstará QR kód vygenerovaný aplikací George.

„Jednoduchý, rychlý a bezpečný výběr hotovosti pomocí QR kódu umožňujeme jako první banka v Česku. Vše probíhá bez jakéhokoli doteku bankomatu a lze ho snadno provést na všech našich 1438 strojích, které umožňují výběr hotovosti. Stačí mít na svém telefonu nainstalovanou mobilní aplikaci George a vše bezpečně potvrdit George klíči,” říká David Novotný, který má v České spořitelně bankomatovou síť na starost.

V tuto chvíli jsou již výběry přes QR kód plně k dispozici pro telefony Apple, podpora Android zařízení se postupně zavádí. Spořitelna dodává, že díky této formě výběru peněz se klienti nejen nemusí vůbec dotýkat bankomatu, ale navíc je celý proces oproti standardnímu vkládání platební karty do zařízení i rychlejší. Zároveň odpadá riziko, že klient zapomene kartu v bankomatu nebo PIN ke kartě.

Jak zatím provádíte výběry vy?

Zdroj: ČS

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

REvolut společné účty ČR Evropa EHP nová aplikace 9.0

Tip: Aplikace Revolut a společné účty

Zprávičky Marek Houser Marek Houser
2 min. uložit na později

Komentáře (5)