Bude Apple rychlejší? Česká Siri je prý (na rozdíl od Google Asistenta) blízko

česká siri apple google

V minulosti se několikrát spekulovalo o tom, že Google naučí svého Asistenta konečně česky. Později se však byly tyto zprávy vyvráceny a stejný případ je i u Applu. Česká Siri měla přijít už před několika lety a stále nic. Až v posledních týdnech mají jablíčkáři kapku naděje.

Na oficiálním webu Applu v náborové sekci hledal v minulosti jablečný gigant člověka na pozici Siri Annotation Analyst – Czech Speaking. Nedávno zveřejnil také poptávku na pozici Technical Translator – Czech. To vše nasvědčuje tomu, že se v dohledné době dočkáme Siri v češtině. Apple prý plánuje v Praze postavit i historicky první Apple Store v České republice, takže svou expanzi na náš trh zřejmě myslí opravdu vážně.

Siri nerozumí česky? Rozhodl jsem se to změnit. Je tu Emma. Díl 1.

Siri nerozumí česky? Rozhodl jsem se to změnit. Je tu Emma. Díl 1.

Nedávno byl navíc přeložen web týkající se Siri do češtiny: “Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch se Siri se dá mluvit několika způsoby. Jednoduše řekněte “Hey Siri” a dodejte, co potřebujete. Můžete například říct: “Hey Siri, jaké je dnes počasí?”, zatímco web pro Google Asistenta je přeložený už poměrně dlouho. Žádné nové informace za posledního půl roku o české verzi bohužel ale nemáme. Vypadá to tedy, že bude Apple v této oblasti rychlejší a potěší všechny české zákazníky.

Jak často používáte hlasového asistenta?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)