Česká pošta chce balíky z AliExpressu doručovat do deseti dní od nákupu

Česká pošta AliExpress partnerství

Za jak dlouho vám z Číny dorazily poslední balíky odeslané po nákupu v e-shopu AliExpress? Po několika týdnech? Nebo i měsících? I vinou pandemie se v poslední době termíny dodání často nepříjemně prodlužovaly, nicméně svítá na lepší časy. Alespoň to tvrdí Česká pošta, která s obchodem AliExpress uzavřela nové partnerství. Tuzemská společnost chce zásilky z tohoto virtuálního tržiště dodávat do 14 dní od potvrzení objednávky. Překladištěm má být v tomto případě Belgie, což mimo jiné eliminuje nutnost doplácet daň nebo clo. Nová spolupráce by měla odstartovat právě při probíhajícím obřím nákupním festivalu 11.11.

AliExpress
AliExpress

„Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku,“ uvedl pro ČTK manažer mezinárodního obchodu České pošty Martin Hurda. Čínské virtuální tržiště jde mezitím vstříc evropským zákazníkům i tím způsobem, že na území EU staví a provozuje vlastní sklady. Právě proto, aby zákazníci nemuseli při doručování řešit třeba i clo a daň. Zatímco Česká pošta bude v rámci partnerství využívat překládání Belgii, AliExpress už má sklady třeba i ve Francii, Polsku nebo Španělsku. V Madridu už dokonce stojí jeho kamenná prodejna. V ČR mělo být od 1. 1. 2021 zrušení osvobození od daně i u těch nejlevnějších zásilek, termín byl zatím ovšem posunut o sedm měsíců dál.

Jak dlouho k vám putovala poslední objednávka z Číny?

Zdroj: iDnes, ČTK

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)