Česká výuková aplikace Lišák Fox má ambice být jako Duolingo pro děti

česká aplikace Lišák Fox

Naučit úplné začátečníky mezi 7 až 12 lety základům angličtiny. V celkem 280 levelech, s 500 anglickými větami a frázemi, 350 slovíčky a základní gramatikou. To je poslání nové české aplikace Lišák Fox, jejíž autoři ze studia Albisoft sebevědomě míří vysoko. Nezapírají inspiraci v aplikacích Duolingo, Babbel a podobných celosvětově dostupných platformách pro výuku jazyků. Na rozdíl od nich ale čeští autoři míří přímo na zmíněnou věkovou skupinu, u které je na trhu s aplikacemi trochu volněji.

Lišák Fox: Angličtina pro děti
Lišák Fox: Angličtina pro děti

Nástroj přebírá osvědčené motivační metody z těchto “dospěláckých” aplikací – koncept denní řady, žebříčků, XP bodů, virtuálních peněz a nákupů. Zároveň ale celý formát zjednodušuje, zpomaluje tempo učení a přidává více zábavy. Například tři minihry a další herní prvky, a jednoduchý příběhový rámec, kdy hráč pomáhá lišáku Foxovi naučit se anglicky, aby mohl podniknout cestu kolem světa.

Aplikace Lišák Fox obsahuje okolo 350 základních a nejdůležitějších slovíček, vybraných s ohledem na cílovou skupinu. Z toho většina (přes 250) je obrázkových. Algoritmus pro generování levelů garantuje, že každé slovo je v průběhu hry minimálně 10x zopakováno v různých druzích cvičení. Při každém cvičení je také slovo vysloveno nahlas.

Jakou výukovou aplikaci máte v oblibě?

Zdroj: TZ Albisoft

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (3)