Parrot představil nového drona. Vypadá jako křídlo a vydrží 45 minut ve vzduchu

Doesn-t-really-look-the-way-yo

S velkým oznámením přispěchala na veletrh CES 2016 také společnost Parrot. Předmětem se stal dron, který je od běžné konkurence rozeznatelný na první pohled. Novinka pojmenovaná Parrot Disco totiž vypadá jako křídlo letadla. Jen marně bychom tak hledali větší počet vrtulí, zde je totiž pouze jedna umístěná na zádi.

DISCO-Jan16_0077.MXF_.00_31_20_44.Image-fixe001-1024x540

Vedle netradičního vzhledu nás však nový Parrot Disco dokáže zaujmout také svou výbavou. Těšit se tak můžeme na kameru umístěnou na přední straně, která umožňuje zachycovat video s rozlišením Full HD nebo snímat 14Mpx fotografie přímo během letu. Díky přítomnosti GPS a automatickým systémům se nemusejí bát ani méně zkušení piloti, neboť cestu letu a návrat domů lze snadno předem zvolit. Samotný vzlet uskutečníme pouhým vyhozením drona do vzduchu.

Parrot Disco

Jestliže se rozhodneme spolehnout na vlastní síly, k ovládání nám poslouží speciální ovladač, do kterého lze snadno umístit tablet s Androidem a na něm sledovat let očima drona. Ten navíc využívá technologii, která umožňuje sledování na brýlích pro VR. Díky nízké hmotnosti (700 gramů) pak výrobce slibuje až 45 minut nepřetržitého letu, během kterého budeme dosahovat rychlostí až 80 km/h. Pro případ nehod jsou křídla připravena na výměnu.

Video představující Parrot Disco

Parrot DISCO – Drone Prototype Flights #CES2016

Parrot DISCO - Drone Prototype Flights #CES2016

Pro ty, které nový Parrot Disco ohromil, však máme špatnou zprávu. Dron je prozatím ve fázi prototypu a na začátek běžného prodeje si tak budeme muset nějakou chvíli počkat.

Zdroj: cnet.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)