Čelenka RunPhones: Poslech při sportu i v posteli (recenze)

runphones sleephones acoustic sheep recenze

Různých vychytávek k našim telefonům najdete po obchodech doslova tisíce. Dnes vám představíme šikovnou čelenku RunPhones, která má v sobě integrovaná sluchátka. Těšte se na pohodlnost a překvapivě dobrý zvuk.

Sluchátka v čelence RunPhones

Poslouchat hudbu či si třeba číst zvukovou knihu můžete dnes už skoro kdekoliv. Stačí k tomu jen buď dobrý reproduktor nebo ještě lépe – dobrá sluchátka. I těch najdete stovky, ale najít pohodlná a dobře znějící sluchátka už je trochu obtížnější. A co když si s sebou chcete vzít hudbu do uší třeba při běhání nebo do posilovny, nebo dokonce do postele? Pro všechny tyhle situace se hodí sluchátka integrovaná v čelence.

RunPhones od firmy AcousticSheep jsou zajímavou možností. Čelenka z příjemného materiálu má v sobě integrována tenká a doslova placatá sluchátka. Ideální i pro situaci, kdy chcete poslouchat něco v posteli a nechcete tím rušit partnera, protože sluchátko je tak tenké, že na něm můžete ležet a nebude vás nic tlačit.

Celý systém se skládá ze dvou sluchátek a malinké řídící jednotky, kterou máte v čelence vzadu na krku. Ta je také uzpůsobena tomu, aby se dala v čelence pohodlně nosit, je ohebná a nikde vás také netlačí.

runphones-se-sluchatky-cela

Pohodlný poslech bez drátů

Sluchátka RunPhones připojujete ke svému zařízení pomocí bluetooth. Spárování i používání je jednoduché a funguje jako s každými jinými sluchátky. Řídící jednotka na krku se stará jak o distribuci signálu do sluchátek, tak ale obsahuje i tři tlačítka pro rychlé ovládání médií (play/pause, ovládání hlasitosti a přepínání stop). Sluchátka jsou k jednotce připojena tenkými kablíky propojenými přes micro-USB konektor, který zároveň slouží i pro napájení.

Překvapivě kvalitní zvuk

Co nás velmi pozitivně překvapilo je kvalita zvuku. Čekali jsme nedospělá “chrchlátka”, jejichž poslech bude opravdu jen pro nouzové použití. Ale opak je pravdou. Výrobce dokázal udělat sluchátka placatá, dostatečně velká a přitom dost kvalitní.

celenka-se-sluchatky-ovladaci-panel Řídící jednotka je malá a nenápadná

Slyšet jsou i hlubší tóny a potenciální zkreslení formy není ani zdaleka tak výrazné, jak byste u takového jednoduchého produktu čekali. Zvuk je docela plastický a opravdu se poslouchá dobře. Nejsme však audiofilové, proto můžeme hodnotit pouze z laického pohledu uživatele. Asi jediným neduhem je to, že při vyšší hlasitosti si poslechne vaši hudbu i okolí – sluchátka jsou svojí konstrukcí de facto otevřená. Také příliš velké odhlučnění tedy nečekejte, ale to se dá u čelenky přece jen odpustit.

Dostatečná výdrž

Sluchátka mají integrovanou miniaturní baterii, na kterou vydrží hrát pohodlně několik hodin. Její nabití pak zvládnete z jakéhokoliv micro-USB kabelu za tři hodiny. Celý aparát (tedy sluchátka i řídící jednotku) lze pochopitelně vyndat a látkovou čelenku lze pak klasicky vyprat.

Docela šikovná vychytávka nejen na běhání a sportování, ale překvapivě dobře vám poslouží i do postele, třeba na poslech uklidňující hudby před spaním.

Cena

Čelenka se sluchátky RunPhones se prodává ve třech velikostech a seženete i “drátovou” verzi s klasickým audio kabelem. Cena bezdrátové verze se pohybuje od 1500 Kč v českých e-shopech.

Michal Rada
O Autorovi - Michal Rada

Je odborníkem v oblasti e-governmentu a využívání informačních technologií ve veřejných službách na národní i evropské úrovni. Je také architektem EG. Kromě toho se věnuje… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)