TOPlist

Chcete bezdrátové Android Auto? V Kauflandu koupíte tuhle krabičku, je levnější než AAWireless

bezdrátové android auto carlinkit a2a
  • Bezdrátové Android Auto oficiálně funguje jen hrstce automobilů
  • Na trhu existuje spousta krabiček, které ho zpřístupní i ve vašem autě
  • Jednou z nich je i Carlinkit A2A

Pokud jste i vy unaveni z drátového propojování telefonu s infotainmentem vašeho vozu, abyste mohli používat Android Auto, zřejmě jste zaregistrovali, že na trhu existuje spousta krabiček, které tento otravný proces zcela odstraní. Za zmínku stojí třeba námi recenzované AAWireless, které ale stojí takřka 2 tisíce korun. Na e-shopu Kaufland se nyní objevila vychytávka od jiného výrobce – Carlinkit A2A. Ten slibuje stejné funkce, ale je mnohem levnější.

Adaptér Carlinkit A2A je navržený pro vozidla s vestavěným systémem Android Auto. Díky němu si můžete dopřát bezdrátové připojení k systému Android Auto, což v tuto chvíli podporuje jen hrstka aut. Adaptér se jednoduše zapojí do USB portu ve vašem automobilu, toho samého, kam byste standardně zapojili kabel s telefonem. Samotné připojení pak probíhá skrz Bluetooth.

Je důležité podotknout, že adaptér Carlinkit A2A je kompatibilní pouze s vozy, které podporují Android Auto. Bez správného infotainmentu vám bude logicky k ničemu. Po připojení nepřijdete o žádné podstatné funkce, samozřejmě vám bude fungovat jak mikrofon, tak i reproduktory. Výrobce na svých stránkách zmiňuje také minimální odezvu.

CarlinKit CPC200-A2A Android Auto Wireless Adapter (Android 10+)

CarlinKit CPC200-A2A Android Auto Wireless Adapter (Android 10+)

Krabička je k dispozici třeba na e-shopu Kaufland a to za cenu 1 339 Kč. Nevěříte-li tomuto výrobci, můžete sáhnout po již zmíněném AAWireless nebo třeba konkurenci – Motorola MA1.

Cena: 1 339 Kč

Jaký adaptér využíváte k bezdrátovému spojení Android Auto vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)