Canon pracuje na externím fotoaparátu pro telefony

canon ivy rec

Japonský výrobce fotoaparátů, objektivů a kancelářské elektroniky Canon údajně chystá kompaktní kameru pro mobil. Jmenuje se Ivy Rec a momentálně se skrz crowdfundingový web Indiegogo zjišťuje, zda by byl o takový produkt zájem. O co vlastně jde?

canon ivy rec externi kamerka

Ivy Rec má být přibližně stejně velký, jako USB flash disk a připojovat se má pomocí Wi-Fi či Bluetooth. V aplikaci CanonMini Cam App následně uvidíte živý náhled snímače. Kromě jiného bude na této malé kamerce také karabina, která má zároveň sloužit jako hledáček. Co se týče technických parametrů, zatím víme o 13MPx senzoru 1/3″ CMOS, a podpoře natáčení videa ve Full HD při 60 snímcích za sekundu.

canon ivy rec externi fotoaparat

Canon slibuje, také vodotěsnost až na 30 minut do hloubky jednoho metru a to není vše. Údajně má kamerka vydržet celkem dost nárazů, což naznačuje její outdoorové zaměření. Cena sice nebyla prozrazena, ovšem dá se očekávat, že to bude něco mezi 20-50 dolary. Pokud navíc chcete na projekt přispět, dostanete 30% slevu.

Má podle vás Canon Ivy Rec šanci na úspěch?

Zdroj: 9to5toys.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)