Obavy: Zvládne Qualcomm dodávat Snapdragon 888 všem zájemcům?

Bude Qualcomm stíhat vyrábět Snapdragon 888

Od chvíle, kdy americká společnost Qualcomm oznámila příchod nejnovějšího mobilního procesoru Snapdragon 888, začal se obratem tvořit seznam přístrojů, ve kterých se má objevit. Jak už se stalo zvykem, první do řady se postavil nový vlajkový telefon od Xiaomi, v tomto případě Mi 11. Následovala potvrzení pro sérii Samsung Galaxy S21, herní ASUS ROG Phone 5, OPPO Find X3 Pro, řady OnePlus 9 či Redmi K40 a další. Velice nic překvapivého, nicméně další modely s touto výkonnou jednotkou mají přibývat v takovém množství, že už se dokonce spekuluje o tom, jestli Qualcomm bude stíhat Snapdragon 888 vyrábět a dodávat úplně všem zájemcům. Poslední zprávy hovoří o tom, že to vůbec nebude jednoduché.

Bude Qualcomm stíhat vyrábět špičkový Snapdragon 888?

S pochybami přišel server Reuters, který se odkazuje například na nejmenované zástupce Samsungu. Korejská společnost už prý dostala informaci, že dodávky čipsetů z USA nebudou odpovídat množství a termínům v poptávce. Má přitom jít nejen obecně o různé Snapdragon procesory, ale právě i špičkový model 888. Samsung se k tomuto zatím odmítl oficiálně vyjádřit, nicméně schopnost doručit k zájemcům vlajkové mobily může být skutečně částečně ohrožena.

Qualcomm-Snapdragon-888.jpg

Situaci nedávno komentoval i viceprezident Xiaomi Lu Weibing. Na sociálních sítích zmínil, že nedostatek bude skutečně velký. Za ten přitom podle Reuters může několik faktorů. Kromě stále rostoucí poptávky po elektronice prý hrají roli i americké sankce namířené proti Huawei. Zatímco je čínská firma i se svými přístroji a procesory násilně vytlačována z trhu, roste poptávka hlavně po Qualcomm čipsetech. I vedení firmy potvrzuje, že poptávka neustále převyšuje nabídku. Uvidíme, jak to hlavně s vlajkovými telefony různých značek nyní bude. Podle všeho budou trpět hlavně menší firmy. Ty velké totiž mají dostatek prostředků za dodávky součástek trochu i hodně připlatit. A to se prý nyní děje.

Na který mobil se Snapdragonem 888 se těšíte?

Zdroj: Reuters

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)