Bright Weather: nová předpověď počasí od tvůrců Beautiful Widgets

Bright_Weather_ico

Vývojáři z LevelUp Studia, stojícího za oblíbeným balíkem widgetů Beautiful Widgets, uvolnili dnes do Obchodu Play aplikaci Bright Weather. Sami autoři popisují svůj program jako „nejkomplexnější aplikaci pro předpovídání počasí“, která se vrhá do segmentu plného silných konkurentů. Pokud vás program Bright Weather zaujal, pojďte se s námi podívat na další podrobnosti.

Bright Weather: nová předpověď počasí od tvůrců Beautiful Widgets Bright Weather: nová předpověď počasí od tvůrců Beautiful Widgets

Co Bright Weather slibuje?

 • Jednoduchá předpověď počasí na následujících 24 hodin s teplotami a meteorologickými podmínkami.
 • Pokročilé informace o povětrnostních podmínkách s hodinovou předpovědí a informacemi o západu a východu slunce.
 • Předpověď počasí na dalších šest dnů s detaily pro den a noc.
 • Informace o teplotních rekordech.
 • Aktuální fáze měsíce, UV index.
 • Interaktivní mapa s radarovými snímky zobrazuje oblačnost, déšť, sníh, tlak, teplotu a vítr s využitím dat z OpenWeatherMap.
 • Snadné pořízení snímku a sdílení počasí pomocí integrované funkce fotoaparátu.
 • Widgety s volitelným zobrazením času.
 • Denně aktualizovaný obrázek na pozadí domovské obrazovky.
 • Ještě více informací s přímým přístupem k Weather Underground web pro vaši lokalitu.

Jak Bright Weather funguje v praxi?

Aplikací na zobrazování aktuální meteorologické situace a předpovědí na následující dny, je v Obchodě Play nespočet. Ostatně i Google již implementoval základní informační servis do svého „osobního asistenta“ Google Now (Chytré karty Google), kde lze sledovat informace pro několik lokalit současně. Je tedy poměrně obtížné přijít s programem tohoto typu, který by dokázal vybočit z davu, nicméně značka LevelUp Studio je do jisté míry zárukou originality a pěkného grafického zpracování, neboť firma má docela dost zkušeností v této oblasti díky své populární aplikaci Beautiful Widgets.

Po spuštění aplikace nejprve zjistí aktuální polohu a na úvodní obrazovce zobrazí aktuální teplotu, symbol meteorologické situace a stručný textový popis. V dolní polovině okna pak lze spatřit graf předpokládaného vývoje teploty pro následujících 36 hodin s vyznačenými nejvyššími a nejnižšími očekávanými teplotami. Zcela dole je pak grafickými symboly prezentováno očekávané počasí.

Po klepnutí na údaj o současné situaci se dostanete na web Weather Underground, kde si můžete zjistit:

Mezi třemi obrazovkami se přepíná horizontálním posunem a na druhé „ploše“ si můžete prohlédnout aktuální situaci, nejnižší a nejvyšší očekávané teploty, pocitovou teplotu, směr a rychlost větru a očekávané srážky.

Druhá plocha aplikace Bright Weather Druhá plocha aplikace Bright Weather

V dolní části je pak stručná předpověď na dalších šest dnů, kde se po klepnutí na ikonu zobrazí podrobnější informace.

Poslední obrazovka ukazuje data ze satelitů, průměrná a rekordní teplotní maxima a minima, UV index a měsíční fázi. Po klepnutí na mapu se dostanete k obrázkům, znázorňujícím:

Možnosti nastavení

V nastavení, do kterého se dostanete přes nabídku, skrytou pod tlačítkem v pravém horním rohu, můžete určit:

Hlavní nabídka aplikace Bright Weather Hlavní nabídka aplikace Bright Weather

 • Jednotky teploty (stupně Celsia/stupně Fahrenheita).
 • Jednotky délky (metrické/imperiální).
 • Interval obnovení (1/2/3/4/6/10/16 hodin/nikdy).
 • Oznámení (tedy zobrazení informací o počasí v notifikační liště) – volba místa a zobrazování ikony.
  Počasí v notifikační liště Počasí v notifikační liště

 • Informace o aplikaci, odeslání nápadů a záznamů vývojářům aplikace.

Foto s informacemi o počasí

Netradiční funkcí, kterou se Bright Weather odlišuje od většiny konkurentů, je funkce fotoaparátu, který do snímku pořízeného optikou telefonu vloží navíc proužek s informacemi o aktuální teplotě, počasí, rychlosti větru a předpovědí na následujících šest dnů. Snímek je pořizován ve formátu JPEG v rozlišení 1280 x 720 a jistě najde uplatnění při publikaci na sociálních sítích.

Aplikace pro pořízení snímku Aplikace pro pořízení snímku

Další funkce

Bright Weather umí, podobně jako ostatní meteorologické aplikace, zobrazovat informace pro více míst, která lze definovat ve hlavní nabídce v sekci Umístění. Mezi sledovanými lokalitami lze pak kdykoli přepínat skrze rozbalovací nabídku v horní části okna.

Jestliže jste v nastavení deaktivovali automatické aktualizace, případně chcete-li z nějakého důvodu získat nejnovější data, můžete tak učinit přes nabídku Aktualizovat počasí.

Poslední dvě položky hlavní nabídky slouží k odstranění reklam (respektive zakoupení verze Pro), které přijde na necelých 66 Kč a odeslání odkazu na aplikaci v Obchodě Play skrze systémové sdílení (tj. e-mailem, na sociální sítě apod.).

Widgety

Aplikace obsahuje dva různě velké widgety na domovskou obrazovku o rozměrech 4×1 a 4×2. V nastavení widgetu lze zvolit:

 • Zobrazovanou lokalitu.
 • Použití tapety Bing.
 • Zobrazení hodin (platí jen pro widget 4×2).

V budoucnu se počítá také s možností nastavení barvy pozadí widgetu.

Menší widget ukazuje místo, aktuální situaci, teplotu a očekávaná minima a maxima, větší pak přidává ještě čas východu a západu slunce a volitelně také hodiny.

Resumé

Bright Weather patří k jednodušším aplikacím na předpovídání počasí, která vynikne spíše vizuálním zpracováním než šíří nabízených informací. Pro laika, který si nelibuje ve studiu synoptických map, ale stačí mu stručný a rychlý přehled, bude ale tento program naprosto postačující alternativou. Dovolíme si ale lehce rozporovat tvrzení tvůrců, že jde o „nejkomplexnější aplikaci pro předpovídání počasí“, neboť v Obchodě Play naleznete řadu propracovanějších programů. Zájemci o podrobnější informace si mohou přijít na své díky přímému propojení s webem Weather Underground. Zajímavá může být funkce pořízení snímku s vloženými informacemi o aktuálním počasí a předpovědí na následující dny.

Zásadnější výtky budeme mít celkem dvě: ocenili bychom kompletnější lokalizaci do češtiny (aplikace sama je přeložená prakticky kompletně, ale informace o počasí, stahované z webu, jsou anglicky) a méně reklamy (té se lze zbavit za nemalou částku ve výši 66 korun).

Aplikaci Bright Weather si ke středečnímu dopoledni stáhlo jen něco přes 500 uživatelů a její průměrná známka byla 4,1. Instalační balíček velký 3,2 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším.

Prvním česky komentujícím uživatelem je Ondřej Chvalovský, který napsal: „Dobrý design horší překlad: dobře uživatelské ploché prostředí, přehledné ale na překladu do češtiny by zapracovat, ne vše přeloženo.“

8uVlRqMILACgr92BleY7WEpC4Z1Y122s2y 7NhO5RZD5kSeWQ0ZhYuuzeOTqH7Ns1I3N=w300
Bright Weather
Verze 1.0
Velikost 3,2 MB
4.0+


Zdarma

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)