Menu

Boj o skládací mobil vyvrcholí na jaře roku 2019: Huawei se postaví Samsungu

Samsung tak dlouho čekal a odkládal vydání skládacího telefonu, že jej nakonec možná předběhne Huawei. Ti by už měli mít k dispozici ohebný OLED displej, o jehož výrobu se postarala společnost BOE Technology. Pro nás může jít možná o neznámou společnost, nicméně nejsou to žádní nováčci na poli displejů, dodávají například displeje pro iPady nebo MacBooky. A kdy by se měl skládací mobil od Huaweie dostat na trh? Prvního představení se máme dočkat ještě tento rok, oficiálně do prodeje by měl jít na začátku roku 2019. To je stejné období jako plánuje vydání Samsung se svým skládacím telefonem.

První opravdový skládací mobil nakonec nemusí vyrobit Samsung

Pokud nepočítáme pokus ZTE, kteří vytvořili skládací mobil tak, že v podstatě vzali dva displeje dohromady, tak ještě neexistuje telefon s ohebným displejem, který by se mohl zcela složit. Tuto technologii jsme poprvé mohli vidět již před sedmi lety, kdy Samsung ukázal koncept telefonu s extrémně ohebným displejem. A od té doby čekáme na to, až se takový telefon objeví na trhu.

skladaci mobil huawei patent

Vše nasvědčuje tomu, že čekání už to nebude dlouhé. V minulém roce potvrdil šéf společnosti Huawei, že mají funkční prototyp skládacího mobilu, který chtějí poodhalit do konce roku 2018. Poslední zprávy pak hovoří, že do prodeje by se tento telefon měl dostat na jaře 2019, z počátku chtějí vyrobit pouze 20 až 30 tisíc kusů tohoto telefonu. Jedná se o hodně podobné zprávy, jako z Jižní Koreje. I Samsung z počátku neplánuje masivní výrobu těchto telefonů.

To může mít hned několik důvodů, ten nejpravděpodobnější je ten, že skládací telefony budou extrémně drahé a společnosti nepočítají s tím, že se první generace bude prodávat tak dobře. Dalším důvodem může být to, že na ohebné skládací telefony přichází brzy, trh na ně není připraven a jde stále o risk, který chtějí minimalizovat tím, že vyrobí  malý počet kusů. Ať už je to jeden z těchto důvodů, nebo ne. Jaro roku 2019 bude po dlouhé době hodně speciální, kdy se kromě klasických nových modelů, dočkáme i žhavých novinek, na které se čeká dlouhé roky.

Myslíte si, že první skládací mobil představí Huawei nebo Samsung?

Zdroj: phoneradar.com

 

Komentáře

Uni

uni -225

27.7.2018 17:26

Redakce: Jste si jistí? U něčeho, kde boj ještě nezačal víte, kdy bude vrcholit? 😁

Aassddff

aassddff -4

27.7.2018 17:55

To je úplně jedno, kdo se do boje zapojí. Surface Phone od Microsoftu bude nejlepší.

Milan4exa

Милан Швец 23

27.7.2018 20:52

Je mi to celkem jedno! Zatím nemám potřebu ohýbat displej.

Bicista

bicista 61

29.7.2018 10:37

Nejsem si jist jak tohle dopadne, necham se prekvapit, Ale kdyz neco ohybate a narovnavate pres neco jako je tloustka founu tak to meni delku. Z fotky neni zrejme kam se schova ta zkrabatela stredni cast. Stejne to bude hnus, neverim ze po rozlozeni bude display krasne rovny. Bude tam v ohybu vzdy nejaky hnus rusivy element, nejaka vlna nebo zlom. Jedine tak tak dva display slicovany k sobe po rozlozeni na pixel k sobe. :)
Pokusy asi dobry, ale nakonec to bude stejne hnus neprodejnej :)

Ales.bucci

ales.bucci 9

30.7.2018 11:13

On přínos “ohebných” telefonů může být i pro ty neohebné, aneb prasklé sklo nad displayem by se mohlo stát minulostí a to pouhým převzetím technologie pracování displaye a jeho krytí materiálem odolným na ohnutí, prasknutí, atd… takže za mě velké plus ať už je člověk fanda ohebných telefonů nebo klasické pevné konstrukce…

RSS (komentáře k článku)