Xiaomi prodává levnou LED žárovku s bluetooth a hlasovým ovládáním

bluetooth LED žárovka Xiaomi

Čínská společnost Xiaomi na svém crowdfundingovém serveru uvedla v život další projekt z oblasti chytrých domácností. Konkrétněji chytrých osvětlení. Výsledkem je nová Xiaomi Mijia LED žárovka, která podporuje komunikaci prostřednictvím bluetooth i hlasové ovládání. Jde o modernější verzi dřívějších žárovek, které tyto druhy komunikací nepodporovaly. Nová klasická žárovka (s běžným závitem E27) aktuálně stojí na AliExpressu cca 250 korun. Menší verze se závitem E14 cca 270 korun. Prodávat se mají od 19. února.

bluetooth LED žárovka Xiaomi použití

Výhody tohoto řešení jsou jasné. Stačí žárovky našroubovat do závitů a můžete je díky širokému rozhraní Bluetooth Mesh ovládat společně s ostatními prvky chytré domácnosti. A nemusíte při tom ani vstát z křesla nebo postele. Aplikace Mijia navíc umí žárovky seskupovat i do skupin, třeba po libovolných pokojích a chodbách. A také nastavovat časovače. Pro Mesh síť prodává Xiaomi také přídavný ovladač, ten vyjde na cca 600 korun. Žárovky je ale možné ovládat i přímo telefonem či tabletem. Díky XiaoAI je taky možné využít i hlasového ovládání.

Samozřejmá je energetická úspora. Výkon je jen 5 Wattů, přičemž svítivost je 500 lumenů. Bluetooth LED žárovka Xiaomi taky umožňuje měnit svou intenzitu světla a barvu. Od chladné až po teplou bílou lze libovolně nastavit hodnota od 2700 do 6500 Kelvinů.

Vyzkoušíte tuto novou žárovku od Xiaomi?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)