Vyšla Android aplikace BlueSky: Bývalý šéf Twitteru bojuje s novým

Bluesky Android aplikace Google Play

Zatímco sociální síť Twitter prožívá turbulentní období poté, co ji začal dost chaotickým způsobem vést excentrický miliardář Elon Musk, spoluzakladatel a bývalý šéf této platformy významně pokročil v tvorbě konkurenční služby. Jack Dorsey, jenž z vedení Twitteru zmizel v roce 2021, financuje rozvoj služby Bluesky, která má být pro starší mikroblogovací síť přímou konkurencí. A aktuálně už je dostupná i jako aplikace pro systém Android.

Bluesky
Bluesky

Pokud byste ale chtěli tuto novou síť vyzkoušet, s největší pravděpodobností budete muset ještě nějakou dobu počkat. Vstup je podmíněn využitím pozvánky od jiného uživatele a těchto pozvánek je podle všeho velmi málo. A možná teď ani další nevznikají. Jen na Redditu po vstupu do Bluesky na platformách Android i iOS volají stovky lidí přímo ve vláknech, ve kterých se mají vstupní kódy sdílet. Celkově prý ale počty zájemců jdou do statisíců. Další možností je přidat se na oficiální čekací listinu.

Jak naznačují i zveřejněné snímky z aplikace, Bluesky bude pro Twitter jasnou konkurencí i po stránce designu. I když nyní ještě postrádá řadu funkcí. Aby ale bylo jasno, Bluesky není žádný čerstvý počin. Služba existuje již od roku 2019, kdy fungovala jako záloha právě pro Twitter. Oddělila se o dva roky později. Jedním z cílů provozovatelů je poskytnout uživatelům svobodnou volbu u řazení příspěvků a celková decentralizace vedení sítě. Podobně jako Mastodon, který nabral na popularitě právě po změně vedení u Twitteru.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

 

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)