TOPlist

BlackBerry chystá další telefon s hardwarovou klávesnicí

blackberry-telefon-s-hardwarovou-klavesnici_ico

Když BlackBerry v říjnu loňského roku oznámilo svůj model Priv – Android telefon s hardwarovou klávesnicí – vzbudilo tím velký ohlas. Přeci jen po delší pauze to byl první telefon s Androidem, který se nějak zásadněji odlišoval od konkurence. Od té doby spatřily světlo světa další dva mobily s Androidem: DTEK50 a DTEK60. Tím ale nabídka údajně nejbezpečnějších zařízení s Androidem nekončí.

BlackBerry Priv vyvolal vlnu zájmu BlackBerry Priv vyvolal vlnu zájmu

Generální ředitel slíbil telefon s hardwarovou klávesnicí

Generální ředitel firmy John Chen rád získává pozornost médií, což se mu povedlo i nyní, kdy BlackBerry de facto outsourcuje hardware a samo o sobě pracuje jen na vývoji operačního systému. „Máme jeden telefon s klávesnicí, který jsme slíbili lidem,“ uvedl Chen v televizi Bloomberg, kde slíbil, že se ho dočkáme v dohledné době. Některé zahraniční zdroje pak spekulují, že chystaný mobil by možná mohl být definitivně posledním kouskem z dílny BlackBerry. Ostatní modely mají navrhovat a vyrábět jiní výrobci. Je tomu tak i v případě DTEK50 a DTEK60, které vyrábí společnost TCL. Prvně jmenovaný je v podstatě převlečený Alcatel Idol 4, ve druhém případě se jedná o TCL 950.

Generální ředitel John Chen slíbil telefon s hardwarovou klávesnicí Generální ředitel John Chen slíbil telefon s hardwarovou klávesnicí

Co zatím není vůbec jasné, je jaké provedení BlackBerry pro novinku chystá. Může se opět jednat o výsuvnou konstrukci, jako u Privu, nebo konvenčněji pojaté zařízení, jehož jednu polovinu bude zabírat obrazovka a druhou klávesnice, jak můžeme znát z modelu BlackBerry Classic. Hodně se také mluví o vydání populárního BlackBerry Password s hardwarovou klávesnicí a Androidem, což potvrzovalo také několik údajných prototypů. Otázkou je, jak by se Android popasoval s čtvercovou obrazovkou či během na šířku.

Co myslíte: jak bude vypadat příští telefon BlackBerry s hardwarovou klávesnicí? Bude to obdoba Privu, nebo jiného modelu této značky? Nebo půjde o něco úplně jiného? Pojďte si zkusit tak trochu zavěštit v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidcentral.com, phandroid.com, bloomberg.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)