Menu

BlackBerry Motion oficiálně: IP67 a baterie s kapacitou 4 000 mAh

Tak BlackBerry si společně s TCL pospíšilo a o víkendu oznámilo nový telefon BlackBerry Motion. Přináší dvě novinky, které jsme u BlackBerry telefonů zatím nemohli vidět. To první je splnění certifikace IP67, takže je telefon odolný proti vodě a prachu. Druhá novinka je velikost baterie. Kapacitu 4 000 mAh jsme zatím u telefonu s ostružinou v logu vidět nemohli.

S BlackBerry Motion se můžete i namočit

Nový telefon opět vyrábí společnost TCL. Na přední straně telefonu najdeme 5,5“ velký FullHD displej, který chrání DragonTrail Glass, což je alternativa ke Gorilla Glass, které se používá na většině telefonů. O výkon telefonu se stará Snapdragon 625, tedy stejný čipset, který pohání i model BlackBerry KEYone s hardwarovou klávesnici. Tělo telefonu je také velmi podobné tomu, co můžeme vidět u KEYone, tedy kovový rám a soft-touch materiál na zádech.

BlackBerry Motion

Dále má 4GB RAM a 32GB vnitřní paměti, jde také rozšířit pomocí microSD karet. Jak už jsme psali výše, tak kapacita baterie je 4 000 mAh, zároveň se podporuje i rychlé nabíjení Qualcomm Quick Charge ve verzi 3.0. Čtečka otisků prstů je vložena do tlačítka na přední straně, kde zároveň můžeme vidět, že má telefon opravdu velký spodní rámeček, naštěstí má v sobě i ovládací tlačítka Androidu. Přímo z krabice poběží telefon na Androidu 7.1 Nougat. V příštím roce obdrží Android 8 Oreo.

Na zadní straně pak najdeme 12 MPx fotoaparát se světelností f/2.0. Fotoaparát dokáže nahrávat i ve 4K rozlišení. Na přední straně pak je 8 MPx selfie kamerka se světelností f/2.2. Nejprve se tento telefon začíná prodávat ve Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii. Později by se měl dostat i na další trhy. Cenově se tento telefon bude pohybovat kolem částky 10 tisíc Kč. Na přesnou cenu v ČR si však ještě nějaký čas musíme počkat.

Jak se vám líbí tohle nové BlackBerry? Vyhovuje vám tato střední třída, nebo byste radši uvítali vlajkový model BlackBerry?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

bicista

9.10.2017 15:22

tak max za 7

bkf1

10.10.2017 19:40

Mě baví v jakých iluzích výrobci žijí a označují např. aku 4000 mAh jako “HUGE” :-D :-D :-D To je jak 2l balení pomerančového džusu označit jako “XXXL balení” :-D Zvlášť u nějakých zkrachovalých značek bych očekával něco jako “náš telefon má 6000 mAh” a také “pravidelně se budeme starat o aktualizace”… prostě největší LÉTA OBECNĚ ZNÁMÉ bolesti telefonů z Androidem… aspoň to druhé slibuje akorát Nokia a to vcelku solidně tj. i u levných modelů, ale uvidíme, jak to budou dodržovat…

RSS (komentáře k článku)