BlackBerry Motion oficiálně: IP67 a baterie s kapacitou 4 000 mAh

blackberry motion cz

Tak BlackBerry si společně s TCL pospíšilo a o víkendu oznámilo nový telefon BlackBerry Motion. Přináší dvě novinky, které jsme u BlackBerry telefonů zatím nemohli vidět. To první je splnění certifikace IP67, takže je telefon odolný proti vodě a prachu. Druhá novinka je velikost baterie. Kapacitu 4 000 mAh jsme zatím u telefonu s ostružinou v logu vidět nemohli.

S BlackBerry Motion se můžete i namočit

Nový telefon opět vyrábí společnost TCL. Na přední straně telefonu najdeme 5,5“ velký FullHD displej, který chrání DragonTrail Glass, což je alternativa ke Gorilla Glass, které se používá na většině telefonů. O výkon telefonu se stará Snapdragon 625, tedy stejný čipset, který pohání i model BlackBerry KEYone s hardwarovou klávesnici. Tělo telefonu je také velmi podobné tomu, co můžeme vidět u KEYone, tedy kovový rám a soft-touch materiál na zádech.

BlackBerry Motion

Dále má 4GB RAM a 32GB vnitřní paměti, jde také rozšířit pomocí microSD karet. Jak už jsme psali výše, tak kapacita baterie je 4 000 mAh, zároveň se podporuje i rychlé nabíjení Qualcomm Quick Charge ve verzi 3.0. Čtečka otisků prstů je vložena do tlačítka na přední straně, kde zároveň můžeme vidět, že má telefon opravdu velký spodní rámeček, naštěstí má v sobě i ovládací tlačítka Androidu. Přímo z krabice poběží telefon na Androidu 7.1 Nougat. V příštím roce obdrží Android 8 Oreo.

Na zadní straně pak najdeme 12 MPx fotoaparát se světelností f/2.0. Fotoaparát dokáže nahrávat i ve 4K rozlišení. Na přední straně pak je 8 MPx selfie kamerka se světelností f/2.2. Nejprve se tento telefon začíná prodávat ve Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii. Později by se měl dostat i na další trhy. Cenově se tento telefon bude pohybovat kolem částky 10 tisíc Kč. Na přesnou cenu v ČR si však ještě nějaký čas musíme počkat.

Jak se vám líbí tohle nové BlackBerry? Vyhovuje vám tato střední třída, nebo byste radši uvítali vlajkový model BlackBerry?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)