BlackBerry KEY2 představen: Vylepšená hardwarová klávesnice a duální fotoaparát

blackberry key2 predstaveni

BlackBerry společně s TCL oficiálně představují nový telefon s hardwarovou klávesnicí. BlackBerry KEY2 je přímé pokračování se vším všudy. Na první pohled si můžete všimnout velmi podobného designu, na několika místech byl ale vylepšen. Stejně tak i specifikace jsou lepší. Pojďme si nový telefon s klávesnicí představit.

BlackBery KEY2 představení: Hardwarová klávesnice přežívá další rok

O tom, že se chystá další telefon s hardwarovou klávesnicí, už víme nějakou dobu. Dnes byl představen v New Yorku, i když o žádné velké překvapení nešlo, v minulých dnech na internet kompletně unikly fotografie i specifikace telefonu. Dnes tak šlo jen o jejich potvrzení.

Jednou z novinek je duální fotoaparát s 12 MPx a světelností F/1,8 a F/2,6. Celkově se design telefonu změní minimálně, spíše se bude vylepšovat první model BlackBerry KEYOne. Na první pohled si samozřejmě všimneme nejdříve QWERTY klávesnice, která je dnes už hodně raritní záležitostí. Výška klávesnice se zvýšila o 20 procent, což má zvýšit pohodlí a přesnost při psaní. Nově mají jednotlivé klávesy matnou povrchovou úpravu. Čtečka otisků prstů je stále šikovně schovaná v mezerníku telefonu. Zůstává i možnost použít klávesnici jako trackpad.

Vidět jde také, že telefon bude mnohem tenčí. Pokud jde o specifikace, tak výkon obstará Qualcomm Snapdragon 660, který doplní 6GB RAM. Displej má velikost 4,5 palce a má rozlišení 1620 x 1080 pixelů. Telefon poběží na Androidu 8 Oreo a výrobce slíbil minimálně jednu aktualizaci na nový Android. To není mnoho. Baterie pak má kapacitu 3 500 mAh.

Kolik bude BlackBerry Key2 stát?

Do prodeje by měl tento telefon jít po celém světě již tento měsíc, a to za cenu 649 eur. To je v přepočtu 16 600 Kč. Opět je to poměrně hodně vzhledem ke specifikacím, na druhou stranu se jedná o unikátní zařízení.

BlackBerry Key2

BlackBerry Key2

1.0
  • Displej 4,5, IPS, 1620 x 1080 px
  • Procesor Snapdragon 660
  • RAM 6GB
  • Fotoaparát 12 + 12 MP
  • Baterie 3 500 mAh
  • Cena doplníme

Jak se vám líbí BlackBerry KEY2?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)