BlackBerry oznámilo KEY2 LE: Telefon s hardwarovou klávesnicí v levnější formě

blackberry key2 le predstaveni

BlackBerry KEY2 byl přijat poměrně pozitivně, jedna z věcí, která se moc nedá přehlédnout, je vysoká cena. Už u prvního modelu KEYOne se za hardwarovou klávesnici hodně připlácelo. Nyní však čínské TCL, které se stará o výrobu BlackBerry telefonů, představilo levnější KEY2 LE.

BlackBerry KEY2 LE je mírně osekaná verze. Hardwarová klávesnice však nechybí

Na rozdíl od KEY2 s čipsetem Snapdragon 660, má tato Lite verze méně výkonnější Snadragon 636, který doplní 4GB paměť RAM, 32/64 GB vnitřní paměti a nechybí ani podpora pro microSD karty. Displej má velikost 4,5″ a má stejné rozlišení, jako vyšší model. A to 1080 x 1620 pixelů s poměrem stran 3:2. Displej chrání tvrzené sklo Gorilla Glass.

blackberry key2 le design

Osekání se dočkal i fotoaparát, stále je duální, ale má 13 MPx a 5 MPx. Světelnost taky není zrovna moc dobrá, je F/2,2, respektive F/2,4 u sekundárního fotoaparátu. Video jde stále nahrávat ve 4K rozlišení a 30 FPS. Selfie kamera má 8 MPx. Baterie má kapacitu 3 000 mAh. Rovnou z krabice běží Android 8.1 Oreo a nadstavbou BlackBerry, která přináší několik novinek.

Poslední věcí, která je jinak u LE verze KEY2 je zpracování. I když na první pohled vypadají téměř stejně, tak materiály jsou odlišné. Levnější verze nemá rám z hliníku, ale pouze z plastu. Klávesnice zůstává stejná, včetně čtečky otisků prstů v mezerníku. Nově se prodává i v jiných barvách než černé nebo stříbrné. Dostupnost je v tuto chvíli neznámá, nicméně víme, kolik nový telefon stojí. V Evropě cena začíná na částce 399 eur, což je v přepočtu cca 10 300 Kč.

Jak se vám líbí BlackBerry KEY2 LE?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)