Menu

BlackBerry vydalo další aplikace k vyšší produktivitě

Minulý měsíc BlackBerry oznámilo, že umožní instalaci svých Android aplikací na všechna zařízení se zeleným robotem a rovnou jich i několik povolila, většinou mají pomoc k lepší produktivitě. Nyní dodává zbytek, a to včetně BlackBerry Launcheru. Co vše v balíčku najdeme?

S BlackBerry k lepší produktivitě

Pokud máte problém se malou produktivitou práce, možná vám pomůže balíček aplikací od BlackBerry. Ta je známá svým zaměřením na manažery a práci obecně, dlouhou dobu byla ale na svém vlastním systému. Podle posledních kroků firmy to ale vypadá, že se již brzy kompletně přesunou na Android, a to je pro nás jedině dobře.

Zpátky ale ke službě BlackBerry Hub+, která je koncipována jako předplatné. Za 99 centů za měsíc dostaneme prémiové aplikace, které jsou jinak určeny pouze pro majitele BlackBerry smartphonů.

Kromě předplatného i verze zadarmo

Aplikace jako Launcher, Hub, kalendář a správce hesel budou moct mít lidé i zadarmo s tím, že se jim bude občas objevovat reklama. Za další aplikace, mezi které patří kontakty, úkoly, hledání v zařízení a poznámky, se bude platit každý měsíc 99 centů, což je v přepočtu 24 korun. Jedná se o poměrně neobvyklé řešení. Ukáže čas, jestli je lepší předplatné, nebo jednorázová i třeba vyšší cena.

BlackBerry Priv s fyzickou klávesnicí

Nemusíte ale ihned kupovat čerta v pytli, existuje i zkušební verze na 30 dní, která zpřístupní všechny výše jmenované aplikace. Navíc pro vás službu už testujeme a brzy přineseme recenzi i se srovnáním s původními aplikacemi z operačního systému BlackBerry OS 10.

Služba podporuje více než 3 tisíce typů smartphonů

Kromě toho se zvýšila i podpora chytrých telefonů, nově se může Hub+ instalovat na zařízení s Androidem 5.0 Lollipop a telefony s menším rozlišením. Samotná aplikace nyní tak podporuje více než tři tisíce typů mobilů. Podpora tabletů momentálně neexistuje, ale ani nebyla do budoucna vyloučena.

Jak se vám zamlouvá model předplatného? Zaplatili byste radši jednu větší částku za celý balík aplikací?

zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

Pipa

z aplikace
9.9.2016 17:23

čerta v pytli? 😀
asi jsem z jiného kraje

Derryk

z aplikace
9.9.2016 19:37

3000 mobilů? To je teda výhra. Pokud by se jednalo o 3000 typů mobilů, to by pak stálo za řeč. ;)

mimar48

z aplikace
9.9.2016 21:51

Jejich software se mi vcelku zamlouvá, takže za ten směšný peníz bych neváhal je každý měsíc podpořit.

Moc mi ale nevyhovuje, když BB nadstavba pouze přesměrovává do původních aplikací.
Svého času mi naprosto úžasně vyhovoval dialer v Sense od HTC. A i když jsem si pak na jiných telefonech našel vhodnou alternativu, časem jsem ji přestal používat právě pro to zdržování, když mi dialer přepínal do systémové aplikace pro volání a zpět. Prostě by bylo lepší, kdyby byla možnost dát si tam oficiálně a uživatelsky snadno (čti BFU-friendly) celou jejich ROMku. Třeba vždy odladěnou pro nový Nexus… pardon, Pixel.

Androidí platforma mi však nabízí tolik možností, že zabývat se laděním a připodobňováním si stávajícího funkčního systému, do jakž takž jakoby podoby a funkčnosti systému BB, je pro mě osobně jen ztráta času. Bude to asi pořád jen takový kočkopes.

Samozřejmě, že pokud je někdo na práci s BB zvyklý, může mít větší motivaci dobrat se opět k podobné funkčnosti, ale obávám se, že bude ve výsledku stejně vzpomínat na staré dobré časy a proklínat rozhodnutí vedení BB přiklonit se k Androidu.

Streetpunx

Streetpunx -1

z aplikace
9.9.2016 22:09

Zase jako změna je to fajn.

Peter Fejfar

z aplikace
10.9.2016 11:44

Mohli by ešte pridať BB klávesnicu.

Daevis

David TrlicaRedaktor 47

10.9.2016 16:35

@Derryk

Samozřejmě máte pravdu, děkuji za upozornění. :)

@Peter Fejfar

Klávesnice mi taktéž chybí, tu měli vždycky vychytanou do posledního písmenka. Ale tak třeba do budoucna ji do balíčku přidají.

RSS (komentáře k článku)