Menu

Chystá BlackBerry telefon s Androidem a hardwarovou klávesnicí?

Společnost BlackBerry dříve patřila k velmi oblíbeným výrobcům smartphonů s vlastním operačním systémem, to již však dnes ani zdaleka neplatí. Tato společnost má totiž nyní zastoupení okolo 1 % trhu. Není tajemstvím, že za tento stav mohou především moderní systémy Android, iOS a nově také Windows Phone. Již několikrát se dokonce spekulovalo o tom, že by společnost BlackBerry mohla být odkoupena nějakou větší společností (Microsoft, Samsung či třeba Xiaomi). Nyní se ale objevují zajímavé informace o tom, že tato společnost přeci jen zabrousí do vod Androidu a představí vlastní telefon s tímto systémem. Podle dvou nezávislých zdrojů se navíc bude jednat o telefony s kombinací dotykového displeje a hardwarové klávesnice, což by uvítala obrovská část uživatelů Androidu. Toto zařízení by mělo na trh dorazit již na podzim tohoto roku, disponovat by mělo také několika patentovanými funkcemi ze systému BlackBerry.

blackberry android

Společnosti Google i BlackBerry odmítly celou situaci komentovat, na oficiální informace si tedy budeme muset ještě nějaký čas počkat. Každopádně by to pro nás jako fanoušky mobilních telefonů s Androidem byla skvělá zpráva. Konkurence totiž není nikdy dost, navíc hardwarová klávesnice v telefonu s Androidem zní velmi dobře.

zdroj: reuters.com

 

Komentáře

Jiri

Jiri

12.6.2015 10:09

To by bylo skvele.

MoB

MoB

12.6.2015 10:19

To by nebylo jenom skvělé, to by bylo přímo fantastické!

qxstyles

qxstyles

12.6.2015 10:25

Podle mě je to nesmysl. Na BB OS běží emulátor aplikací z Androidu a je to celkem použitelné (mám tam appky jako Jízdní řády, Žlutý nebo PowerAMP nebo Hitmana, které jsem si v dobách, kdy jsem používal android zakoupil…). Navíc nechápu, proč by funkční BB OS nahrazovali něčím, co prostě nebude fungovat na zařízení s poměrem stran displeje 1:1 tak dobře (navíc je to jako u iOS, oni systém odlaďují pro každý model zvlášť a silně pochybuju, že by něco podobného dělali i pro Android). Síla BB OS je v tom, že je to jednoduchý, poměrně nenáročný systém, aktualizace na něj vycházejí častěji než na kdejakém telefonu s Androidem (i samotné flashování oficiálních/neoficiálních OS je snazší než na zařízeních s Androidem, jen se stáhnou příslušné soubory a zapne se program a jede to samo, žádné zámky flashování) a jelikož jsem i v beta programu, tak se mi zdá, že i samotné BB hodně zajímá názor uživatelů a snaží se jim vyjít vstříc. Navíc je tu Blend, suprovej nástroj, kterej podle mě nemá obdoby a je v základu a zadarmo. BB OS se podle mě hodně změnil od dob Boldů, Torchů a spol. Myslim si, že je to naprosto konkurence schopný systém, který má nevýhodu v tom, že na něm neběží některé komerční trháky z Androidu a iOS (většina android aplikací ale běží plynule přes emulátor), je na něm spousta alternativních aplikací, které úkol zvládnou mnohdy lépe než předlohy.

knizmi

knizmi

12.6.2015 10:32

Qxstyles: Ta klávesnice by měla být vysouvací, takže čtvercový displej se nekoná.

Jestli to uvedou, běžím okamžitě stát frontu. Na tohle čekám od doby, kdy jsem přestal používat xperii mini pro.

Michal

Michal

12.6.2015 11:18

Take my money! :-)

LukeCZ

LukeCZ

12.6.2015 12:05

Od té doby, co píšu tahem po displeji, mě ty HW klávesnice neberou. Ale proč ne…

Sitler

sitler 2

z aplikace
12.6.2015 13:19

Bože, jen to ne. BlackBerry má svůj OS, který je velice dobrý, tak proč vydávat zařízení s Androidem…

kolemjdouci

kolemjdouci

12.6.2015 13:35

To je napad, proc se cpat na trh, ktery dominuje 80% celemu mobilnimu svetu [ironie]. Asi se to blbe vysvetluje akcionarum, ze paperkuji na okraji ani ne s 1% zastoupeni a jsou dnes nejlepe 4. mobilni OS… BB OS ma rozhodne sve kvality, ale neni “in” ani “cool”. Tohle mely udelat uz davno.

Honza

Honza

12.6.2015 13:37

Nevím proč by si mělo BB ku*vit svoje telefony androidem. Telefony BB jsou obecně odjakživa připraveny pro práci, a s novým systémem BB OS 10 tak dávají naprosto spolehlivý a rychlý pracovní nástroj. Což se v žádném případě nedá říci o jakémkoliv telefonu s androidem….

Red74cze

RedRose 5

12.6.2015 14:30

Naprosto souhlasim s Honzou… Tohle je od BB krok spatnym smerem…

Anonym anonymov

Anonym anonymov

12.6.2015 14:55

Neŕíkám že je to krok dobrým směrem. Problém je že ostružina krachuje a android by je mohl zachránit.

TeltroN

TeltroN 0

z aplikace
12.6.2015 20:33

BB je jiný je to prostě BB. s androidem to bude sračka, která zapadne někde hluboko

NeC

NeC

13.6.2015 0:23

Jakožto fanda a majitel několikátého BB v řadě tomu nevěřím. Sleduji několik zahraničních portálů věnovaných BB a nikde ani zmínka. Jediné, co se chystá na podzim je BB Venice s výsuvnou klávesnicí, ale s BB OS – http://blackberryczech.cz/2015/chystane-blackberry-venice-s-vysuvnou-konstrukci-se-ukazuje-na-uniklych-renderech/ .

kamil

kamil

13.6.2015 9:45

Tohle chci pro Windows 10 Mobile!

Masakr

Masakr

13.6.2015 14:06

Skoda,bude z toho vecne nedodelana sracka s androidem

Petr Konopásek

z aplikace
14.6.2015 11:17

Je to logický krok, bb potřebuje mít možnost (pokud uživatel bude chtít) více provázat OS s googlem, aby mohl rozvinout podporu aplikaci pro android na svém OS. Tím, že udělá jeden, možná více přístrojů získá tuto možnost. Pokud chce na Android a IOS nabídnout své nativní apk a služby bbhub apd. https://n4bb.com/blackberry-hub-native-apps-coming-iphone-android/

Sitler

sitler 2

z aplikace
14.6.2015 11:32

Masakr: souhlas, BlackBerry OS je dobře udělaný a dobře udržovaný systém, s Androidem z toho bude jen věčný nedodelek “jeden z mnoha”. naštěstí je to zřejmě kachna a ne validní Info.

RSS (komentáře k článku)