Bezzrcadlovka a oblíbený systém? Novinka má Android, vyměnitelné objektivy i 4G

Yongnuo YN450: Bezzrcadlovka s Androidem s vyměnitelnými objektivy, 4G a GPS

Čínská společnost Yongnuo oznámila netradiční zařízení Yongnuo YN450. Jedná se o bezzrcadlovku kompatibilní s objektivy Canon, která běží na Androidu. Jaké jsou další specifikace?

Yongnuo YN450: Netradiční kombinace bezzrcadlovky a Androidu

Začněme se jménem samotného zařízení. Fotoaparát zatím nese jméno Yongnuo YN450, ale výrobce zároveň pořádá na svém facebooku soutěž o nové jméno. V hlasování můžete zvolit ze dvou navržených jmen: „4G Camera“ nebo „Smart Camera“. Nejde zrovna o originální jména… Každopádně můžete navrhnout i vlastní název. Když už jsme si představili jméno, řekněme si něco o specifikacích. Bezzrcadlovka Yongnuo YN450 je standardu Mikro 4/3, je kompatibilní s objektivy Canon a maximální rozlišení předního fotoaparátu činí 16 Mpix. Video zvládne natáčet v 4k při 30 snímcích za vteřinu. Na zadní části zařízení najdeme ještě doplňující druhý 8 Mpix fotoaparát.

Yongnuo YN450: Bezzrcadlovka s Androidem - přední strana

Osazen je osmijádrový procesor od Qualcommu, ale přesný model nebyl specifikován. Procesor je doplněn o 3 GB RAM a integrované 32 GB úložiště. To lze dále rozšířit o dalších 32 GB pomocí paměťové karty. Zadní dotykový displej má 5 palcovou úhlopříčku s Full HD rozlišením. Bezzrcadlovka Yongnuo YN450 dále nese stereo mikrofon, 3,5mm zdířku na audiojack, dvojici LED blesků, GPS a podporuje 4G data. Kapacita baterie činí 4000 mAh.

Jako operační systém byl zvolen starší Android 7.1 Nougat. Cenu ani přesné datum dostupnosti výrobce zatím nesdělil. Jedná se o netypické spojení, ačkoliv ne zcela úplně osamocené. Spojit bezzrcadlovku s Androidem zkoušel již před lety Samsung s jeho Galaxy NX. Dané zařízení jsme dokonce v redakci zrecenzovali.

Jak se vám takové zařízení líbí? Dovedete si představit, že byste si Yongnuo YN450 koupili?

Zdroj: petapixel.comphotorumors.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)