Průšvih. Rychle aktualizujte WhatsApp, abyste se vyhnuli kritické chybě

bezpečnostní problém WhatsApp aplikace

Aplikace oblíbené komunikační platformy WhatsApp má citlivý problém. V Androidu i iOS čelí její dřívější verze ve skupinových konverzacích riziku nevratného zablokování, opakovaných pádů a nutnosti smazat veškerá její data a nainstalovat ji znovu. To s sebou nese nemilou ztrátu kompletní historie daného skupinového chatování. K němu se totiž nedá v případě zmíněné chyby vrátit. Na bezpečnostní problém WhatsApp aplikace upozornila společnost Check Point. Zjistila nejen zmíněné důsledky této technické chyby, ale vystopovala také příčinu. Při řešení problému spolupracovala přímo s vývojáři aplikace, kteří bezpečnostní díru vyřešili v novějších verzích.

mazání zpráv

K totálnímu pádu aplikace při skupinové konverzaci a nemožnosti ji znovu spustit může dojít celkem jednoduše. Útočníkovi stačí použít webovou verzi WhatsApp a v prohlížeči pomocí ladicích nástrojů odeslat ve skupině upravenou zprávu. Následkem toho mobilní aplikace všech zúčastněných spadne a při pokusech o spuštění padá stále dokola. Jediným řešením je zmíněné smazání aplikace i s daty. A ztráta historie dané skupinové konverzace z důvodu nemožnosti vrátit se do ní. Pro někoho jde možná o banální prkotinu, pro jiné to ale může být katastrofa. Například v podobě velkých konverzací v byznysu či organizaci, kde není snadné se dostat k původním kontaktům.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Tento bezpečnostní problém WhatsApp aplikace jde už nyní naštěstí snadno eliminovat. Aktualizací. Důrazně tedy všem čtenářům doporučujeme, aby zkontrolovali, zda mají aplikaci minimálně ve verzi 2.19.120 a vyšší. Pokud ano, můžete si oddechnout. Pokud ne, určitě si ji stáhněte a nainstalujte.

Jak si ceníte historie ve skupinových konverzacích?

Zdroj: 9to5m, dm

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)