Bezdrátové Android Auto se rozšíří: Už nebude potřeba Pixel telefon

bezdratove Android Auto navigace

Není to tak dlouho, co jsme se dočkali oficiální podpory bezdrátového připojení k Android Auto. Jenže byla exkluzivně omezena na telefony od společnosti Google. To už brzy nebude platit. Společnost Kenwood oznámila, že bezdrátové Android Auto se rozšíří na všechny telefony, které poběží na Androidu P.

Bezdrátové Android Auto čeká rozšíření s novou verzí systému

Trochu překvapivě informaci prozradil Kenwood, který nicméně patří mezi největší výrobce infotainment systémů. Je také dost možné, že informace byla prozrazena dříve, než měla. Jde o oficiální slova, která byla v tiskové zprávě. A tu prozatím nikdo nedementoval. Znění v překladu najdete níže.

“Jediná zařízení, která nyní podporují bezdrátové Android Auto jsou čtyři model Pixel telefonů – Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL a také Nexus 5X s Nexusem 6P. Tyto telefony musí fungovat na Androidu 8 Oreo. Pokud jde o další značky, tak se bezdrátové Android Auto implementuje s nástupem Android OS 9.0 nebo vyšší verzí.”

Android Auto – jak udělat vaše auto chytřejší (recenze)

Android Auto - jak udělat vaše auto chytřejší (recenze)

Na konferenci Google I/O 2018 se o této funkci nemluvilo, nicméně vydání nové verze systému je ještě poměrně daleko. Kromě podporovaného telefonu je zapotřebí mít také vozidlo nebo palubní systém, který již podporuje Android Auto bezdrátově. Android Auto v ČR není oficiálně dostupné, nicméně není problém jej rozchodit i u nás. V našich dojmech Android Auto, najdete i krátký popis toho, jak Android Auto nainstalovat.

Těšíte se na bezdrátovou verzi Android Auto?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)