Bezdrátová nabíječka Huawei CP60 recenze: Rychlé 15W nabíjení v malé formě

bezdrátová nabíječka huawei cp60 recenze

V dnešním testu se blíže podíváme na bezdrátovou nabíječku Huawei CP60. Na první pohled vypadá hodně obyčejně jako každá druhá nabíječka se standardem Qi. Ve skutečnosti je speciální v tom, že podporuje 15W rychlé nabíjení. Pojďme se na ni podívat blíže.

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60

Podpora bezdrátového nabíjení je na vzestupu. Důvodem je hlavně trend výrobců telefonů, kteří v posledních letech přešli z kovových zad na skleněná či keramická. Díky tomu můžou do svých zařízení integrovat i bezdrátové nabíjení. A podobně jako klasické nabíjení, i to bezdrátové se postupně zrychluje.

Dnes recenzovaná rychlá bezdrátová nabíječka Huawei CP60 je skvělým příkladem. V první řadě napíšeme, že podporuje klasický standard Qi, takže s ní nabijete velkou většinu telefonů i jiných zařízení jako jsou sluchátka či hodinky. Pokud zařízení nepodporuje rychlé bezdrátové nabíjení, tak se bude využívat klasické pomalé. I když koupi této nabíječky jen kvůli pomalému nabíjení příliš nedoporučujeme. Samotná nabíječka Huawei CP60 totiž nepatří mezi zrovna levné produkty.

Oficiálně se Huawei CP60 dá pořídit za cenu od cca 1 100 Kč a k dispozici je na českém trhu v bílé barvě. V zahraničí je k dispozici i černá barevná kombinace. Přímo v balení se nachází podložka pro nabíjení, manuály, USB-C kabel o délce metr a také výkonný 40W adaptér. Ten může sloužit i jako ultra rychlá nabíječka pro Huawei a Honor telefony (Huawei P30 Pro nabijete do 60 minut).

Zpracování samotné podložky je ukázkové. Ze spodní strany se používá tvrdý plast a protiskluzové podložky, vrchní stranu pokrývá silikon, díky kterému zařízení na podložce jen tak nespadne a bude držet. Zároveň je silikon příjemný na dotek. Mínus je v tom, že se na silikonu zachycují šmouhy, prach a čištění není zrovna jednoduché. Potěší poměrné malé rozměry, dalo by se říci i kapesní – 84 x 14,3 mm. Váží 78 gramů. Po stránce designu se jedná zkrátka o tenký puk. Silikonová část je od té plastové oddělena malým červeným pruhem.

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60 nabijeni telefonu huawei

Výtku máme k informační diodě, která informuje o stavu nabíjení. Nabíječku musíte mít umístěnou poměrně dost daleko od sebe, například na druhém konci stolu, abyste diodu pohodlně viděli. Pokud ji máte vedle sebe na dosah ruky, tak se musíte doslova naklánět pod nabíječku a hledat informační světlo. Ve výsledku tak spíše budete nabíjení kontrolovat přes samotné zařízení.

Na druhou stranu nás potěšila informace o tom, že bezdrátové nabíjení funguje i s krytem. A to až do tloušťky 5 mm. Musíte však brát v potaz, že kryty ovlivňují rychlost nabíjení. My jsme nabíječku testovali s originálním průhledným pouzdrem pro Huawei P30 Pro a bez problémů probíhalo i rychlé nabíjení.

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60

1.0
  • Konektivita USB-C
  • Hmotnost 78 g
  • Představení na trh 2018
  • Rozmery 84 x 14,3 mm
  • Baterie -
  • Ostatní -

Hlavní předností je 15W rychlé nabíjení

Jak už jsme ale psali v úvodu, hlavní předností této nabíječku je rychlé 15W bezdrátové nabíjení. To jsme zkoušeli s telefonem Huawei P30 Pro. Pokud však váš telefon podporuje “pomalejší” nabíjení, tak je nabíječka bez problémů kompatibilní i s 10 W, 7,5 W a 5 W. Stačí si pohlídat to, že vaše zařízení má certifikaci Qi a můžete nabíječku využívat. Co se týče chlazení, tak probíhá pasivně, nabíječka nepoužívá větráčky. Během testování jsme se nesetkali s žádným zahříváním. A to ani při rychlém nabíjení.

Bezdrátová nabíječka Huawei CP60 nabijeni

A jaká je tedy rychlost nabíjení? U Huawei P30 Pro (recenze), který má baterii o kapacitě 4 200 mAh, jsme telefon nabíjeli z nuly na sto procent za cca 2 hodiny a 30 minut. To je na bezdrátové nabíjení a poměrně velkou kapacitu, hodně dobrý výsledek. Samozřejmě se to ani zdaleka nedá srovnávat s klasickým nabíjením pomocí kabelu, kde identický telefon nabijete z nuly na sto procent do 60 minut.

Bezdrátové nabíječky však nejsou určeny k tomu, abyste na nich telefon takto nabíjeli. Jsou určené k tomu, abyste na ně telefon odkládali a měli téměř pořád nabitý telefon. A vyplatí se tato nabíječka? Pokud máte telefon Huawei či Honor s podporou 15W rychlého nabíjení, tak určitě ano, i když cena není zrovna nízká. Na druhou stranu za ni obdržíte dobře zpracovaný produkt a navíc v podstatě další ultra rychlou klasickou nabíječku pro Huawei/Honor telefon.

Klady

+ Skvělé zpracování
+ 40W adaptér a USB-C kabel v balení
+ Rychlé 15W nabíjení
+ Malé rozměry a hmotnost

Zápory

– Umístění informační diody
– Vyšší cena

Za zapůjčení děkujeme společnosti Huawei.

Používáte bezdrátovou nabíječku? Jak se vám líbí Huawei CP60?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)