Bezdrátová nabíječka do auta – poradíme, jakou koupit.

Levná bezdrátová nabíječka do auta

Bezdrátová nabíječka patří mezi výdobky poslední doby a řadí se mezi nejoblíbenější příslušenství k mobilům. V posledních letech se také rozšiřuje do auta, kam jí instalují sami výrobci. Její umístění ale není moc šťastné a nedá se tak použít při navigování mobilem. V tomto článku poradíme, co koupit pro bezdrátové nabíjení v autě, aby jste na něj pohodlně viděli. Všechny tipy jsou moje osobní zkušenost a jsou ověřené dlouhodobým používáním.

Proč nabíjet bezdrátově v autě?

Bezdrátové nabíjení má jednu zásadní výhodu, která je ovšem jasná už z názvu – není potřeba připojovat žádný kabel do telefonu. Pokud vyrážíte svým autem na několika hodinovou cestu bez zastávky, není určitě problém kabel připojit a za několik hodin zase odpojit. Pokud ovšem často vystupujete, je neustálé připojování kabelu otrava. Ideální řešením je pak stojánek, který je zároveň bezdrátová nabíječka do auta.

Baseus Charging Gravity Car Mount

Baseus  Charging  Gravity Car Mount

Jakou vybrat nabíječku?

Při hledání nabíječky do auta jsem se zaměřil na dvě věci – pohodlné umístění v autě, aby nepřekážela na čelním skle, což může být i v malém rozporu se zákonem a policie může dělat problémy a nízká cena. Volba padla na ověřenou značku Baseus, která se zaměřuje na příslušenství k mobilům a její model Car Qi Wireless Charger. Tato bezdrátová nabíječka do auta se umísťuje do mřížky klimatizace, takže mobil bude pohodlně na očích a zároveň nepřekáží na čelním skle. Zkoušel jsem to v 5 autech a nikde nebyl s umístěním problém. Nabíječka tam drží pevně a ani jednou se mi nestalo, že by vypadla.

Mobil se to ní vkládá zeshora a jakmile jeho spodní hrana zatlačí na spodní úchyt, ozubená kolečka uvnitř přitáhnou krajní úchyty a chytnou telefon. Ten se během vteřinky začne automaticky nabíjet. Pro vyndání ho stačí opět vytáhnout směrem nahoru. Nabíječka sice nemá extra rychlé nabíjení, ale při navigování energie nejen neubývá, ale pomalu přibývá. Doba nabití do plna je u Samsungu Galaxy S10 Plus cca 3hod. Pro mě osobně je bezdrátová nabíječka v autě zařízení, které při navigování udrží baterii nabitou, nebo ji pomalu bude doplňovat a to tento model splňuje. Tato bezdrátová nabíječka do auta je vhodná pro všechny telefony se standardem bezdrátového nabíjení QiSamsung, Xiaomi, Apple iPhone, Huawei a další. Nabíječka se dá koupit za cenu od 330kč a v nabídce má Baseus i model pro uchycení na skle s infračerveným senzorem přiložení telefonu za cenu cca 500kč.

Výkonný adaptér je nutnost

Zatímco pro běžné nabíjení po kabelu stačí i obyčejný 5W adaptér, pro bezdrátové je nutný vyšší výkon. Ono to sice zdánlivě fungovat bude i s adaptérem z Maxi hitu, ale procenta budou jen ubývat pomaleji. Sám výrobce nabíječky doporučuje zvolit Quick Charge adaptér. Protože se držím hesla, že výkonu není nikdy dost, zvolil jsem adaptér Baseus 36W Dual USB Quick Charge QC 3.0, který má jak klasické velké USB pro připojení bezdrátové nabíječky do auta, tak USB-C pro nabíjení výkonem až 36W. Standardně mám tedy připojený kabel do klasického USB pro bezdrátové nabíjení a když potřebuji nabíjet opravdu rychle, použiji USB-C kabel. Tento adaptér je kromě Android telefonů vhodný i pro rychlé nabíjení mobilu Apple iPhone, protože podporuje standard PD. Adaptér můžete pořídit na portálu Aliexpress v oficiálním obchodu Baseus za cenu cca 220kč.

Výkonný adaptér pro bezdrátové nabíjení

Položit správný kabel je základ

Ačkoli výrobce bezdrátové nabíječky přibalil i kabel, nebyl jsem s ním úplně spokojený a měl jsem pocit, že by to šlo lépe. Vybral jsem kabel opět od Baseusu, který zvládne přenést až 3A a nabíjení se výrazně zrychlilo. Kabel je vyrobený z příjemného materiálu, který se hned nezamotá a výrobce nabízí na výběr 50cm, 1m a 2m, takže si vybere každý. Kabel můžete pořídit na portálu Aliexpress v oficiálním obchodu Baseus za cenu od 50kč.

Kabel pro bezdrátové nabíjení

Pár slov na závěr

Bezdrátové nabíjení je nutné chápat trošku jako nabíjení elektromobilu. Bezdrátová nabíječka v autě je připravená na to, aby jste do ní vložili telefon při každé jízdě a doplnili pár procent baterie a s tímto použitím jsem plně spokojený. Navíc umí nabít telefon během navigování na 100%, takže pokud jedu přes půl ČR a používám Waze, při příjezdu do cíle odcházím s plně nabitým telefonem. Celkem mě to vyšlo na 500kč při nákupu v zahraničí, což je myslím si slušná cena. Budu rád, když se podělíte o vaše zkušenosti s bezdrátovým nabíjením.

Jak nabíjíte mobil v autě?

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)