Benchmark Geekbench v nové verzi měří skutečný výkon zařízení

geekbench_4_ico

Koncem srpna vydala společnost Primate Labs aktualizovanou verzi svého benchmarku Geekbench. Uživatelé téměř okamžitě zaznamenali, že výsledky ve čtvrté verzi jsou podstatně odlišné od těch, které byly naměřeny v předchozí.

Důvodem odlišných výsledků je změna způsobu měření. Předchozí verze totiž měřila maximální výkon zařízení, což je hodnota, která se ne vždy shodovala s realitou. Často se tak stávalo, že smartphone, který v syntetickém testu vykazoval velmi pěkné skóre, při běžném používání nijak neoslnil. Vývojáři z Primate Labs tvrdí, že nová verze umí určovat výkon přístrojů na základě měření běžných úloh, se kterými se uživatelé setkávají každý den. Doslova se v Obchodě Play píše: “Geekbench 4 obsahuje aktualizované testy procesoru, které měří výkon v úkolech a aplikacích z reálného života. Tyto testy jsou navrženy tak, aby rychle a přesně změřily výkon CPU.” Kromě toho benchmark měří také grafický výkon.

Nový Geekbench, nové žebříčky

Členové diskuzních fór kolem serveru XDA Developers se rozhodli porovnat výsledky několika mobilních procesorů ve staré a nové verzi benchmarku. Nutno konstatovat, že rozdíly jsou poměrně zajímavé. Qualcomm Snapdragon 820, který byl v předchozí verzi lídrem v testech na jednom jádru, musel v nové verzi uvolnit místo procesorům Samsung Exynos 8890 a nVidia Tegra K1. V testech prováděných na více jádrech vyklidil Samsung Exynos 8890 místo procesoru Huawei Kirin 950.

Srovnání výsledků Geekbench 3 a 4 Srovnání výsledků Geekbench 3 a 4

Uživatelé si však již všimli některých nepřesností v Geekbench 4. Například telefon OnePlus X se čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 801 získal v testu s jedním jádrem 960 bodů a při testování s vícejádrovými operacemi 880 bodů. Zvláštní ovšem je, že jiná zařízení založená na této čipové sadě vykazují hodnoty kolem 960 a 2300 bodů (na redakčním Sony Xperia Z3 se Snapdragonem 801 a testovacím Androidem N potvrzujeme výsledek 995/2612).

Geekbench 4 můžete zdarma stáhnout a nainstalovat z Obchodu Play. Aplikaci velkou 91 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a novějším. Po více než milionu instalací má tento benchmark průměrné hodnocení 4,3.

Zdroj: 4pda.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)