Baldur’s Gate 3 na mobilech díky Google Stadia už brzy

Baldur’s Gate 3 google stadia

To, že se někdy dočkáme třetího dílu Baldur’s Gate bylo snad ještě méně pravděpodobné, než že Valve ještě někdy oznámí pokračování Half-Life. Sen se však stává realitou a na včerejší prezentaci Google Stadia došlo na oznámení této legendární značky. Za vývojem stojí zkušení vývojáři s Larian Studios, kteří mají na svědomí například Divinity: Original Sin a Divinity: Original Sin 2, což je jedna z nejlépe hodnocených her všech dob. Baldur’s Gate 3 tak patří mezi 31 titulů, které budou podporovat službu Google Stadia.

Hra má přinést obrovskou míru volnosti a bude klást velký důraz na rozhodování, které bude mít dopad na pozdější fáze hry. Příběh má být dostupný i pro hráče, kteří předchozí díly nehráli, ovšem zarputilý fanoušci budou mít ke hře blíže. Baldur’s Gate 3 kromě klasického singleplayeru nabídne také co-op režim, ve kterém budete moci procházet příběhem s vašimi přáteli. Na prezentaci byl vidět dokonce i první trailer, který vypadá naprosto fantasticky.

Baldur’s Gate 3 Announcement Teaser – PC and Stadia

Baldur's Gate 3 Announcement Teaser - PC and Stadia

Z traileru můžeme pochopit, že bylo město Buldurova Brána zasaženo katastrofou. Potácí se v něm voják, který se po několika okamžicích stává nedobrovolně Illithidem, což jsou stvůry, které mají velice rádi lidské mozky. Datum vydání je zatím velkou neznámou. Google hru sice zařadil do listopadového seznamu titulů, které budou hned od začátku dostupné, ale mnoho spekulací hovoří spíše o roku 2020. Ostatně více informací by měla přinést letošní E3, kde bude jistě Larian Studios s Baldur’s Gate 3 vystupovat.

Těšíte se na Baldur’s Gate 3?

Zdroj: techradar.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)