Automatický tmavý režim pro Facebook Messenger již brzy

Automatický tmavý režim pro Facebook Messenger Náhled

Podpora tmavého režimu pro aplikace od Facebooku se zdá jako nekonečný příběh. Společnost jej pro Messenger nejdříve měsíce testovala a v dubnu roku 2019 ho vypustila mezi uživatele. Ke zklamání všech však bylo režim zobrazení nutné přepínat ručně. S tím by však měl být již brzy konec.

Informace o novince z dílny kalifornské společnosti se objevila na fóru Reddit, kde se o ní podělil jeden z tamních “obyvatel”. Své tvrzení také doložil snímkem obrazovky Nastavení aplikace. Je na něm jasně vidět, že se týká nastavení tmavého režimu pro Messenger. Na výběr je zapnout, vypnout a System. Pod těmito možnostmi je malým písmem uvedeno, že pokud zvolíme položku System, aktivuje se tmavý režim podle nastavení v telefonu. Tímto jednoduchým krokem je automatický tmavý režim pro Facebook Messenger aktivní.

Co to znamená v praxi? Například to, že když večer zapnete omylem Messenger, neoslepnete ze zářivé bílé barvy. A naopak pokud vyjdete s telefonem ven, nebude nutné “luštit” na tmavé obrazovce, kdo a co vám píše.

Automaticky tmavý režim pro Facebook Messenger by měl být dostupný ve verzi aplikace 314.1.0.19.119, nicméně mi osobně nová položka v nastavení nepřibyla. Podobně jsou na tom také další uživatelé. Je tedy možné, že se společnost rozhodla funkci rozšířit postupně, jako tomu bylo v případě nového vzhledu webové verze sociální sítě. V komentářích pod článkem nám můžete dát vědět, zda se u vás nastavení automatického tmavého režimu objevilo.

U kterých aplikací vám chybí tmavý režim?

Zdroj: Android Police

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)