Wow! Audio-Technica má první dřevěná bezdrátová sluchátka

Audio-Technica ATH-WB2022 dřevěná bezdrátová sluchátka

Bezdrátový Bluetooth přenos signálu, kodeky SBC, AAC i LDAC, Hi-Res přenos s maximální bitovou hloubkou 24bit/96KHz, 45mm měniče nebo možnost napojení na mobilní aplikaci. To jsou základní audio vlastnosti nových sluchátek Audio-Technica ATH-WB2022, která legendární japonská společnost představila při příležitosti oslav svých šedesátin. Jak asi tušíte, model bude zajímavý i něčím dalším. V prvé řadě jde o historicky první dřevěná bezdrátová sluchátka.

Vnější skořápka náušníků je vyrobena z mahagonu, javoru a ořechu, což má zajistit špičkové pohlcování vibrací a čistší zvuk. Na jeho kvalitě se podepisují také nezávislé převodníky ESS DAC ES9038Q2M, každý určený pro jeden měnič. Zvláštností je rovněž volba “citlivosti” zesilování. Je možné zvolit kroky po 16, 32, 64 a 100 dílcích.

Model Audio-Technica ATH-WB2022 je možné využít pro bezdrátový i kabelový poslech díky USB-C zdířce. Na jedno nabití zvládnou sluchátka hrát až devět hodin a doba nabíjení je cca 2,5 hodiny. Pokud byste si chtěli tento unikátní technologický skvost pořídit, připravte si tři tisíce eur, tedy asi 73 tisíc Kč.

Jaká nejdražší sluchátka jste si kdy koupili?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)