Atom představen: Miniaturní odolný telefon má perfektní parametry i výbavu

miniaturni odolny telefon atom

Společnost Unihertz v minulém roce úspěšně představila na Kickstarteru miniaturní telefon Jelly. Nyní jsou zpátky, a to s odolným telefonem, který se nazývá Atom. Oproti minulému modelu nabízí hodně novinek a do malého těla dokázali přidat hodně zajímavé specifikace. Pojďme si Atom blíže přiblížit.

Miniaturní a odolný telefon Atom se představuje

Kolik se toho může vlézt do miniaturního telefonu? Přesně tuto otázku si už několikrát položila společnost Unihertz, v minulosti to ukázali u telefonu Jelly. Nyní s Atomem ale hranice ještě posouvají.

Atom, World`s Smallest 4G Rugged Smartphone

Atom, World`s Smallest 4G Rugged Smartphone

Displej telefonu má velikost 2,45 palce a rozlišení 432 x 240 pixelů. To není mnoho, na druhou stranu je to miniaturní zařízení, které je široké 4,5 cm a na výšku měří 9,6 cm. Váží pouhých 108 gramů. Druhé mínus, které je spojeno s velikostí, je také kapacita baterie, která má 2 000 mAh. Ve zbytku ale překvapuje.

Pod kapotou má osmijádrový procesor s taktem 2 GHz, který nebyl blíže specifikován. Ten doplní 4GB paměti RAM a 64GB vnitřní úložiště. Mobil splňuje certifikaci IP68 proti prachu a vodě. Na přední straně má čtečku otisků prstů. Zadní fotoaparát má 16 MPx, přední selfie kamera pak 8 MPx.

atom

Na pravé straně tlustého rámu telefonu se nachází i speciální programovatelné tlačítko. Atom má dokonce NFC, USB-C i 3,5mm audio konektor. Rovnou z krabice běží na Androidu 8.1 Oreo. Potěší také kompletní podpora LTE. To jsou hodně zajímavé parametry pro telefon, který je menší než typická peněženka.

Kolik miniaturní telefon Atom stojí?

Oznámení proběhlo přes Kickstarter, kde ho ještě 34 dní můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu. Už v době psaní se kampaň zaplatila a dá se čekat, že poroste obrovským způsobem. Původně se požadovala částka 50 tisíc dolarů, v době psaní článku už vybrali půl milionu dolarů.

Cena Atom je na Kickstarteru 219 dolarů, v přepočtu tak cca 5 tisíc Kč. Po konci kampaně se bude prodávat za cca 6 500 Kč. Doprava je do Česka zdarma. Pokud půjde výroba telefonu podle plánu, tak by se k zákazníkům měl dostat v říjnu 2018.

Jak se vám líbí tento miniaturní a odolný telefon Atom?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)