TOPlist

Nebaví vás denně nabíjet? Asus ZenFone Max s 5000mAh baterií dorazil na náš trh

zenfone-max

Asus ZenFone Max by představoval vcelku běžný telefon, jakých je v nižší střední třídě požehnaně. To by však nesměl obsahovat baterii o kapacitě 5000 mAh. Právě ta z něj rázem dělá velice zajímavou volbu pro uživatele prahnoucí po telefonu s dlouho výdrží. Asus tento telefon představil již v srpnu loňského roku, do prodeje se však dostává až nyní. Dokáže tato novinka nabídnout potenciálním kupcům k dlouhé výdrži něco navíc?

Hardwarem příliš neoslní

Vedle velké baterie však útroby telefonu Asus ZenFone Max mnoho zajímavého neukrývají. Předně se zde nachází již starší chipset Qualcomm Snapdragon 410, tomu naštěstí sekundují 2 GB RAM, které by se měly postarat o plynulý běh systému. Interní úložiště disponuje 16 GB a je rozšířitelné o microSD paměťové karty. Použitý displej taky nijak zvlášť neoslní, kombinace 5,5″ úhlopříčky a HD rozlišení totiž znamená nijak zvlášť vysokou jemnost obrazu 267 ppi. Výrobce však nešetřil na ochraně displeje, ten by měl odolat škrábancům díky použití tvrzeného krycího skla Corning Gorilla Glass 4.

Asus ZenFone Max

O poznání zajímavěji zní specifikace hlavního fotoaparátu. Ten nabídne snímač s rozlišením 13 MPx, objektiv o světelnosti f/2.0 a laserový autofocus, díky kterému by měla rychlost ostření dosahovat až 0,03 s. Přední kamerka pak disponuje 5MPx snímačem a objektivem o světelnosti opět f/2.0. Přítomny jsou 2 sloty na SIM kartu a také podpora všech českých LTE frekvencí. Telefon sice disponuje odnímatelným zadním krytem, s uživatelsky vyměnitelnou baterií však nepočítejte. Mimo jiné i díky vysoké kapacitě baterie lze telefon použít také jako power banku pro nabíjení jiných zařízení. S velikostí baterie pak souvisí poměrně vysoká hmotnost telefonu 202 gramů a rozměry činící 156 × 77,2 × 10,5 mm. V telefonu je předinstalován operační systém Android 5.0 obohacený o uživatelské rozhraní ZenUI.

Asus ZenFone Max specifikace:

  • Displej: 5,5'' IPS, 1280x720 px
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 410
  • RAM: 2 GB
  • Fotoaparát: 13 MP
  • Úložiště: 16 GB
  • Baterie: 5 000 mAh

Kdy, kde a za kolik?

Telefon Asus ZenFone Max je na našem trhu již dostupný, a to v bílé a černé barevné variantě za doporučenou maloobchodní cenu 5 990 Kč s DPH.

Co na telefon Asus ZenFone Max a jeho cenu pro náš trh říkáte?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)