Asus ZenFone 7 Pro překonal jeden z rekordů ve fototestu na DxOMark

ASUS ZenFone 7 Pro selfie DxOMark

Populární server DxOMark, který se věnuje převážně testování fotoaparátů a kamer v mobilních telefonech, vychrlil další zajímavý výsledek. V žebříčku hodnocení pořizování selfie se velmi vysoko umístil nový mobil ASUS ZenFone 7 Pro. Skončil na druhém místě, odkud vystrnadil Samsung Galaxy S20 Ultra. Schválně nepíšeme, že šlo o test “selfie kamer”, protože (jak mnozí víte) tento telefon využívá konstrukce s otočnými senzory. Zadní fotoaparáty tak slouží současně jako přední. Je pak takový test spravedlivý? Těžko říct, nicméně stejnou příležitost má i nový ohebný Galaxy Z Fold2, který také umí fotit prostor před předním displejem hlavními objektivy. No a jak tedy zabodoval v DxOMark selfie testu zmíněný ASUS ZenFone 7 Pro?

ASUS ZenFone 7 Pro DxOMark hodnocení

Z hlediska fotografování dostal nový ASUS úctyhodných 104 bodů, ale i tak o čtyři méně než vedoucí Huawei P40 Pro. U videa nicméně zvládl tchajwanský telefon získat 96 bodů, čímž tohoto čínského konkurenta o bod překonal a stanovil nový rekord. Při testu byl údajně použit pouze hlavní senzor a hloubkový a telefoto se nepočítají. Znovu ovšem podotýkáme, že za úspěchem stojí objektivy sdílené pro přední i zadní stranu mobilu. ASUS ZenFone 7 Pro každopádně podle DxOMark pořizuje druhé nejlepší selfie fotky a úplně nejlepší selfie videa na světě.

Jak moc vám záleží na kvalitě selfie?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)