Asus Zenfone 2 boduje výkonem i designovým oceněním

asus zenfone 2 titul

Společnost Asus již nechce produkovat pouze smartphony nižší a střední třídy ale ráda by pronikla i do nejvyšší sféry chytrých telefonů. K tomu jí má dopomoci především model Zenfone 2, představený na letošním veletrhu CES2015 v Las Vegas. Na něm tento telefon zaujal v hned několika směrech. Tak předně výkonným hardwarem s do té doby nevídanou porcí 4 GB RAM. Ten výrobce navíc ještě zabalil do stylového a elegantního těla. Jak se zdá oba tyto kroky se Asusu vyplatí, Zenfone 2 totiž dle posledních informací dosahuje vynikajícího výkonu a rovněž již stihl získat prestižní ocenění za design.

asus-zenfone-2-1

Asus Zenfone 2 však není pouze jeden telefon ale spíš série telefonů. Jeden z modelů, spadající do této produktové rodiny, prošel benchmarkem AnTuTu, ve kterém získal skóre skvělých 50 041 bodů, tím překonal i aktuálního, oficiálního vládce žebříčku v AnTuTu – Meizu MX4. Tohoto výsledku dosáhl model, o jehož pohon se staral chipset Intel Atom Z3580 se čtyřmi jádry, taktovanými na 2,3 GHz. Grafický výkon měl na starost čip PowerVR Rogue G6430. Telefon v tomto případě obsahoval “pouze” 2 GB operační paměti RAM. K lepšímu výsledku mu také dopomohl 5palcový displej s nižším, HD (1280 x 720 px) rozlišením. Vedle této, testované varianty, však existuje ještě lépe vybavený Zenfone 2, právě ten disponuje 4 GB RAM a větším, 5,5palcovým displejem s FullHD rozlišením.

asus zenfone 2

Nejlépe vybavený Asus Zenfone 2 však nezaujal pouze 4 GB RAM a procesorem od Intelu, nýbrž také designem. Za ten nyní získal prestižní ocenění iF Design Award 2015. Konkrétně se pak jedná o ocenění za “design v oblasti inovací, ergonomie a funkčnosti”.

ifd

Prozatím máme informace o třech verzích chytrého telefonu Asus Zenfone 2. Nejlépe vybavená, s 5,5palcovým FullHD displejem, procesorem Z3580 a 4 GB RAM zákazníky vyjde na 439 $ (cca 11 000 Kč). Menší verze s 5palcovým HD displejem a 2 GB RAM, která byla podrobena benchmarku AnTuTu by měla stát 299 $ (cca 7 500 Kč). Do prodeje by se měla dostat i nejníže postavená varianta s procesorem Intel Z3560 za kterou si Asus řekne 199 $ (5000 Kč).

zenfone 2

Co na novou sérii chytrých telefonů Asus Zenfone 2 říkáte?

Zdroje: GSMArena.com, PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)