Asus ZenFlash: přídavný xenonový blesk pro mobily

Asus zenflash titul

Patříte mezi zastánce fotomobilů s xenonovým bleskem a mrzí vás, že takto vybavené přístroje již dnes na trhu prakticky nenaleznete? V tom případě by vás mohl zaujmout nově představený ZenFlash od Asusu. V podstatě se jedná o modul, obsahující xenonovou výbojku. Ten se připevní na zadní stranu chytrého telefonu, komunikace a napájení pak probíhá pomocí USB OTG. Není zatím známo, zda bude ZenFlash použitelný také s jinými telefony než těmi od Asusu. Přídavný modul ZenFlash má poskytnout až 400x silnější osvětlení snímané scény než běžný LED “blesk”.

zenflash

Krom modulu ZenFlash Asus představil také LolliFlash. Ten slouží rovněž jako přídavný blesk, ovšem v tomto případě modul neobsahuje xenonovou výbojku, nýbrž dvojici tónovaných LED diod. Tento modul se k telefonu připojuje, stejně jako Vibe Xtension Selfie Flash od Lenova, přes sluchátkový, 3,5mm jack konektor, zařízení však obsahuje vlastní baterii. A stejně jako příslušenství od Lenova, i LolliFlash nalezne uplatnění především při pořizování selfie fotografií. V tomto případě se však nejedná přímo o blesk, ale spíše o přídavné světlo, jelikož nereaguje na spoušť fotoaparátu, ale zapíná se zvlášť. Součástí balení je v tomto případě také trojice barevných filtrů – modrý, žlutý a červený.

Ceny ani dostupnosti obou přídavných modulů od Asusu zatím nejsou známy.

Jak se vám přídavné moduly Asus ZenFlash a LolliFlash líbí? Nalezli byste pro ně uplatnění?

Zdroj: Engadget.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)