Asus zřejmě brzy vypustí ROG Phone s čipsetem Snapdragon 888

asus rog phone

Asus pracuje na svém dalším ROG telefonu s čipsetem Snapdragon 888. Měl by být přitom odhalen poměrně brzy. Standardně nové herní telefony od Asusu vycházejí v červenci, ovšem nyní zřejmě udělá firma výjimku. Dá se předpokládat, že je to zejména kvůli novému čipsetu a Asus určitě nebude chtít být pozadu a čekat ještě více než půl roku na představení dalšího modelu.

Asus ROG Phone s čipsetem Snapdragon 888

Telefon se objevil jako ASUS_I005DA a ASUS_I005DB v benchmarku GeekBench a odhaluje právě čipset Snapdragon 888, který se jinak označuje jako Lahaina. Dávalo by smysl, kdyby se telefon jmenoval Asus ROG Phone 4, ovšem možná firma tuto číslovku přeskočí a uvidíme rovnou Asus ROG Phone 5. Důvod? V čínštině zní slovo “čtyři” podobně jako slovo “smrt”, takže čínští výrobci toto označování kolikrát úplně vynechají. S touto hypotézou přišel web MySmartPrice.

asus rog phone snapdragon 888

Benchmark nám bohužel nesdělil žádné další informace o tomto modelu. Víme pouze o tom, že je zde 8 GB RAM a běží na něm Android 11. Spekuluje se o tom, že telefon nabídne zcela nový design, který se bude od aktuálních ROG telefonů dosti odlišovat. K představení by mohlo teoreticky dojít někdy v únoru.

Jaký máte názor na ROG telefony?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)