ASUS právě představil nadupaný ROG Phone II

asus rog phone 3

ASUS dnes oficiálně představil dlouho očekávaný herní mašinu Asus ROG Phone II. V nedávné minulosti jsme vás informovali o několika únicích, které se dnešním dnem potvrzují, ale došlo i na novinky, které zůstali do dnešního dne pod pokličkou. Co tedy hráčům telefon nabízí?

Špičkový hardware a brilantní displej

Do své herní bestie ASUS nasadil to nejlepší, co aktuální hardwarový trh nabízí. Jedná se tedy o čipset Qualcomm Snapdragon 855+, kterému sekunduje 12GB operační paměti. Interní úložiště pak nabízí kapacitu 512GB a navíc disponuje typem UFS 3.0. Opomenout nesmíme ani výborný 6,59″ displej typu AMOLED s Full HD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Asus dále tvrdí, že má lepší odezvu na dotek, než nejnovější iPhony Xs a Xs Max. Nechybí ani průduchy, které známe z první generace. Ty umožňují telefon lépe chladit a udržet tak maximální možný výkon po delší dobu, než u běžných telefonů. A pokud by vám to bylo málo, k přikoupení je větrák AeroActive Cooler II, který dokáže zařízení ochladit až o 5 °C.

Hlasité reproduktory a kvalitní selfie kamerka pro točení streamů

Pro ten nejlepší možný zážitek z her nechybí dva hardwarové triggery na bocích, které úzce spolupracují s vibračními motorky. Na přední straně nenalezneme žádný výřez, displej je celý bez jakýchkoliv rušících elementů. Čtečka otisků prstů je nově zabudovaná přímo v displeji a chybět nemohou ani stereo reproduktory. Ty jsou údajně 2,5x hlasitější, než první generace Asus ROG Phone. Fotoaparát je zcela totožný, jako u vlajkové lodi ZenFone 6. Hlavní snímač nabídne tedy rozlišení 48 megapixelů a sekunduje mu 13 megapixelový širokoúhlý objektiv. Čelní kamerka pak disponuje rozlišením 24 megapixelů a je přizpůsobena pro práci v horizontálním režimu pro případy, kdy budete chtít točit streamy.

Masivní kapacita baterie a výběr z Androidích nadstaveb

Baterie má obrovskou kapacitu – 6 000 mAh. Samotný Asus pak uvádí, že hraní náročných her, jako PUBG při 60 Hz nastavení bude možné hrát po dobu více, než 7 hodin, což je skvělá zpráva. Herní telefony bylo totiž až doposud celkem snadné rychle vybít. Stačilo pár hodin hrát náročné 3D hry a baterie šla ochotně dolů. Asus nezapomněl ani na 3,5mm jack, který nabízí rychlejší datový přenos, než bezdrátové přijímače. Telefon nám dá po úvodním nastavení na výběr, zda chceme používat klasickou nadstavbu ROG UI, nebo téměř čistý Android, který se nazývá ZenUI Classic. Asus ROG Phone II se začne prodávat na přelomu září a října a jeho cenovka se bude pohybovat mezi 24 – 26 tisíci.

Zvažujete koupi ASUS ROG Phone II?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)