Asus a Google chystají miniaturní PC. Poběží na Androidu

asus google mini pocitac

Asus a Google spojují síly u projektu s názvem Tinker Board, půjde o miniaturní počítač s půdorysem o velikosti kreditní karty podobně jako Raspberry Pi. Určen bude hlavně na úkony spjaté s umělou inteligencí a strojovým učením, jako je například rozpoznávání obrázků. V základu poběží na Androidu či Debianu, ale plánuje se možnost instalace dalších distribucí Linuxu či jiných operačních systémů.

Tinker Board jsou dva malé počítače od Asusu a Googlu

K dispozici budou rovnou dvě verze Tinker Edge T a Tinker Edge R, první jmenovaný má Edge TPU čip, druhý pohání procesor Rockchip RK3399 Pro. Jak můžete vidět i na fotografiích, oba mají aktivní chlazení a konektory včetně USB 3.0, USB-C, HDMI či RJ-45.

tinker edge T

Jak už jsme psali výše, využití se plánuje hlavně v AI aplikacích. Výhodou těchto počítačů jsou kompaktní rozměry a nízká energetická náročnost. Kompletní představení se plánuje již za týden na konferenci IoT Technology 2019 v Japonsku, kde se dozvíme i cenu.

Používáte nějaký minipočítač?

Zdroj: anandtech.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)