Poslechněte si: Asistent Google má dva nové hlasy

Asistent Google Assistant nové hlasy Indigo Lime

Hlasový Asistent Google se naučil mluvit novými způsoby. Ne, bohužel nejde o rozšíření seznamu podporovaných jazyků, mezi kterými tak nadále chybí třeba i čeština. Než se tak stane (což je obrazně řečeno ve hvězdách), přidávají vývojáři dva nové hlasy v angličtině. Což by mohlo zajímat i řadu tuzemských uživatelů, kteří Asistenta používají právě s jeho “rodným” jazykem. Konkrétně jde o americkou angličtinu a nové hlasy se jmenují Lime a Indigo.

Nový hlas Lime

Nový hlas Indigo

První jmenovaný je mužský, druhý ženský. Jde o celkem jedenáctý a dvanáctý hlas v nabídce pro interakci v americké angličtině. S tímto rozšířením souvisí jedna další novinka. Změnu hlasu je možné od nynějška provést pomocí příkazu “Hey Google, change your voice”. Pokud na to chcete jít klasicky manuálně, tak výběr najdete v nastavení Assistant voice & sounds. K němu se dostanete třeba i ze základní aplikace Google a profilovou fotografii.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na tyto nové hlasy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)