Google představil Asistent nové generace. Jak je na tom podpora češtiny?

asistent google nove generace

Google představil Asistent Google nové generace. Dvěma slovy se dá popsat jako chytřejší a rychlejší. Další obrovskou výhodou je rapidně vylepšené fungování v offline režimu. Vydání nové generace je plánováno ještě tento rok, nejprve na Pixel telefony. A jak je na tom očekávaná podpora češtiny?

Asistent Google nové generace bude přímo v telefonu

Googlu se údajně v posledním roce povedlo několik významných technologických průlomů ve spojení s Asistentem. Díky tomu už nyní mluví o nové generaci. Největší změnou bude to, že Asistent bude přímo v zařízení. Společnost totiž oznámila, že dokázala 100 GB hlasových vzorů a jazykových modelů zkomprimovat takovým způsobem, že výsledně zabírají pouze 500 MB. To Googlu umožňuje Asistenta plnohodnotně mít přímo v telefonu.

Next Generation Google Assistant: Demo 2 at Google I/O 2019

Next Generation Google Assistant: Demo 2 at Google I/O 2019

To mimo jiné znamená, že na vaše dotazy a příkazy bude reagovat okamžitě s téměř nulovým zpožděním. Na telefon budete moct mluvit a ihned bude reagovat na vaše příkazy, ať už to bude odpovídání na emaily, SMS, objednání jídel, taxi atd. Zároveň už nebude třeba vůbec říkat “Hey Google”. A jak jsme zmínili, k fungování nebude třeba připojení k internetu. Vše, co telefonu říkáte, uvidíte v malém panelu v pravém dolním rohu.

Google Assistant: Duplex on the web

Google Assistant: Duplex on the web

Z pohledu Česka je tu však bohužel jedna negativní věc. Takhle skvěle funguje v angličtině. Podpora češtiny je bohužel v nedohlednu i pro normální Asistent Google. Minulý rok se na Google IO mluvilo o podpoře mnoha jazyků včetně češtiny. Od té doby byl ale klid. Očekávali jsme, že podporu potvrdí Google na letošním Google IO, ale nestalo se tak. Společnost dokonce opět zveřejnila svou pověstnou mapu, kde bylo v minulém roce Česko v modré barvě. Bohužel tentokrát je v bílé barvě a vůbec nic nenaznačovalo podporu v České republice.

asistent google podpora 2019

Jak se vám líbí Asistent Google nové generace?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)