Aqara bude brzy podporovat Matter. Která zařízení dostanou aktualizaci?

aqara matter aktualizace

Společnost Aqara včera hovořila v Amsterdamu o budoucnosti svých chytrých produktů a to v souvislosti s novou sítí Matter. Pokud se chcete o této technologii dozvědět více informací, mrkněte na náš souhrnný článek.

Už v prosinci dostane Aqara Hub M2, který se prodává mimochodem i na českém trhu podstatnou aktualizaci, která nejen rozšíří kompatibilitu s produkty Aqara, ale zároveň bude tento hub nově podporovat také právě technologii Matter. Výrobce aktualizaci rovněž chystá pro zařízení Aqara Hub M1S/M1S Gen2, Hub E1, Hub G3 a Gub G2H Pro. U těchto produktů však neodhalila žádné konkrétní datum vydání aktualizace.

matter aktualizace aqara

To znamená, že pokud si v budoucnosti koupíte jakýkoliv chytrý produkt, který bude podporovat Matter, budete jej moci připojit právě skrz třeba Aqara Hub M2, což je super zpráva a nebude tak nutné mít v jedné domácnosti třeba klidně i pět různých hubů jen proto, že spolu “nemluví”. Kromě toho bychom se příští rok měli dočkat nových Aqara produktů, jako je třeba dveřní a okenní senzor či senzor pohybu. Tyto novinky budou pracovat na technologii Matter-over-Thread. Rozhodně se tedy máme na co těšit.

Jak se vám zamlouvá technologie Matter?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)