Chytré hodinky mohou zachraňovat životy. Apple Watch jsou důkazem

apple watch chytré hodinky

Když Apple před rokem představoval Apple Watch Series 4, již se tolik nezaměřoval na sport a fitness, ale na zdraví. Na prezentaci bylo vidět několik videí a došlo také na představení funkce EKG, kterou nyní nalezneme i v některých konkurenčních hodinkách. Skutečně tak tkví poselství chytrých hodinek ve zdraví a trend fitness doplňku již přešel?

Svou roli zde hraje také marketing, jelikož ne v každém z nás je sportovní duch. Zdraví je tak jistě lepším lákadlem k tomu, proč byste měli chytré hodinky vlastnit. Poslední verze Series 4 a Series 5 mají navíc funkci detekce pádu. Znamená to, že pokud hodinky zaregistrují nějaký ostřejší pád a vy následně do minuty nepotvrdíte, že jste v pořádku, zavolají vám SOS. To se může hodit nejen cyklistům či běžcům, ale jistě také starším lidem, kteří někde upadnou a následně se nemohou zvednout. Apple letos na své konferenci zveřejnil několik videí, kde uživatelé Apple Watch děkují za záchranu života.

apple watch chytré hodinky detekce pádu

To, že si nevymýšlí se potvrdilo pouhé dva týdny po konferenci. Bob Burdett jel na kole za svým synem Gabem do Riverside State Parku, kde měli vyrazit na společný výlet. Bob však nedorazil. Spadl z kola a upadl do bezvědomí, což hodinky rozpoznaly a následně na tuto skutečnost upozornily rodinu a zároveň zaslaly Bobovu aktuální polohu. Když se to Gabe dověděl, za svým otcem okamžitě vyrazil na dané místo. Tam ho však nenašel, jelikož ho mezitím odvezla záchranná služba do místní nemocnice. Hodinky však stále ukazovaly Bobovu polohu a tak za ním mohl vyrazit do nemocnice, kde se nacházel.

Tkví dle vás budoucnost chytrých hodinek ve zdravotnickém průmyslu?

Zdroj: todotech20.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)