TOPlist

Apple si rýpnul: Androidisté mají zastaralé systémy

ios-android

Konference WWDC 2013 je v plném proudu a zatímco část lidí se zájmem sledovala raději E3 a next-gen konzole, mnoho jiných si naopak nenechalo ujít konferenci Applu, kde byl mimo jiné odhalen i aktualizovaný operační systém iOS 7. Proč mimo jiné? Protože si Tim Cook vzal rovněž na paškál Android a připomenul několik zásadních faktů.

ios-android

Je celkem jasné, že konkurenci nemohl přejít mlčením. Přece jen souboj iOS a Androidu je poměrně vyhrocený a bojuje se na všech frontách (kdo by neznal uživatelské přestřelky v komentářích u různých článků). Že se Android rozlézá po všech možných i nemožných přístrojích, bez jakékoliv direkce, směru a kontroly, to se evidentně Applu moc nelíbí. Tim Cook proto zdůraznil, že iOS je „jedničkou v uživatelské přívětivosti“. Navíc prý v průměru vydrží v provozu na baterii až o 50 % déle, než konkurence poháněná operačním systémem od Googlu. Poukazuje tím na fakt, že se mnoho výrobců androidích telefonů příliš nezatěžuje s optimalizací systému pro dlouhý běh na baterii.

wwdc-2013

Druhý bod, který zdůrazňuje, je ten, že Android má mizernou distribuci aktualizací na novější verzi systému. Podle grafu na prvním obrázku je vidět, že aktualizovaný iOS má 93 % uživatelů, zatímco pouhých 6 % zůstává na starém iOS 5. Mizivé jedno procento jak pak vyhrazeno ještě starším verzím. Oproti tomu Android horko těžko sbírá procenta s nejnovější aktualizací Jelly Bean – 33 % – zatímco například starý GingerBread stále vlastní až 37 % uživatelů. O tom, jak férový je tento tah, můžeme dlouze debatovat. Android je zkrátka jiná nátura, funguje na trochu odlišných principech a zatímco Apple je v rozšiřování svého portfolia poměrně opatrný, Android za chvilku najdeme snad i v chytrém vodovodním kohoutku. Mimo to – Gingerbread je možná zastaralý, ale stále dokáže telefonovat, SMSkovat a stahovat aplikace, tudíž méně náročným uživatelům nemusí číslovka 2.3 způsobovat návaly vzteku. Smartphone to stále je.

 

Zdroj: Phandroid

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)